Віктор Лашов – ліквідатор наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

0
157
views

Чорнобиля гіркий полин

на серці ліг незримо,

І плине над землею дзвін

із тихим стогоном

 протяжним…

Кожного року в середині грудня, згадують, зазвичай, ліквідаторів – людей, які врятували від немирного атома значну частину людства. Сьогодні наша розповідь  про одного  із них. Віктор Лашов  – уродженець міста Кадіївка, що на Луганщині.  Народився 26 лютого 1958 року. Родина переїхала в Крим, тому школу Віктор закінчив  в селі Червонофлотське Радянського району в Криму.

         У 1976 році  Лашов Віктор був призваний  в армію. Служив в хімічних військах. У 1978 році він повернувся додому. Працював в колгоспі механізатором. Закінчив заочно технікум механізації.

         26 квітня 1986 року в 1:23 хв. на Чорнобильській АЕС сталися два вибухи, які зруйнували перекриття даху четвертого енергоблоку. Були знищені  бар’єри і системи, що захищають навколишнє середовище від радіонуклідів, які містяться в опроміненому паливі.

         Зі всього колишнього Радянського Союзу  їхали цілі бригади людей різних професій на ліквідацію аварії на Чорнобильській АЕС. Радіоактивного ураження дістали 600 тисяч  осіб. Це насамперед ліквідатори катастрофи.

          У 1987 році Віктор Лашов  за повісткою військомату був  направлений на ліквідацію наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Йому  було доручено командувати ротою солдат. Тракторами рили траншеї для захоронення  радіоактивних відходів,  на саркофазі  збирали в контейнери відходи від вибуху. Також  корчували ліс  і  заривали  його в траншеях.

         Страшно і боляче було від усього побаченого. Особливо  вражало пусте місто Прип’ять. Нове,  красиве місто з висотними будинками, кінотеатрами, магазинами, дитсадками, школами   стало безлюдним.

         На ліквідації наслідків  аварії  Віктор Лашов пробув  41 день. Більше там  не можна було залишатися, одержавши  певну  норму радіації.  Одні  ліквідатори їхали, інші – приїжджали.

У 2011 році Віктор Володимирович Лашов отримав відзнаку “25 років героїчного подвигу”.

         Віктор Володимирович Лашов  разом з родиною проживає в Новодмитрівці Другій. Хлопці, сини,  виросли, пішли на свій хліб, а  вдома росте дочка –  помічниця Олеся, яка навчається в школі.

Віктор Володимирович дуже працьовита людина та майстер на всі руки. Техніка – це його хоббі. З ранку до вечора він ремонтує трактори, комбайни, а треба, то сідає за кермо і обробляє чи засіває землю. В літню пору Віктор Володимирович – комбайнер.

         Пролітають роки… тридцять  п’ять років відділяють нас від Чорнобильської катастрофи. Наша область хоч і далеко знаходиться від Чорнобиля, але  в  Іванівській  ОТГ   живуть люди, які були причетні до цього лиха. З   Іванівського району в 30- кілометрову зону відправились 37 молодих і здорових чоловіків. Низький уклін Вам, ліквідатори  аварії на Чорнобильській АЕС.

         Не можна не згадати нашого земляка з Іванівки, Героя Радянського Союзу Віктора Миколайовича Кібенка, який,  працюючи в пожежній частині міста Прип’ять,  в перші хвилини  з  командою кинувся гасити пожежу на четвертому реакторі. Це було 26 квітня, а 11 травня  1986 року він помер від променевої хвороби в лікарні міста Москви.

          Вклоняємося низько і мертвим, і живим за їх героїчний подвиг.

                                                                          Члени гуртка «Юні екскурсоводи» Новодмитрівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів і керівник Дереза Г.О