Пісня, протяжністю в декілька поколінь

0
364
views

Кожна людина має свою долю, своє призначення та свій життєвий шлях. Саме музика та пісня – це те, без чого неможливо уявити  життя талановитої жінки Дерези Галини Миколаївни. Своє вміння вона передала і наступному поколінню своєї родини – онукам Дерезі Поліні, Дарії та Дмитру, внучатій правнучці Сєчіній Вікторії.

У Дерези Галини Миколаївни життя схоже на бурхливий водограй. І в цьому шаленому ритмі вона знаходить час на все: виховала двох синів  Сергія і Дмитра, займається внуками, працює вчителькою початкових класів та викладачкою по класу баян і вокал в Іванівській музичній школі, співає в церковному хорі.

На запитання: «Як ви все встигаєте?», відповідає просто: «Тому, що я люблю  те, що роблю, і це мене надихає».

Розпочалося все з того, що маленька Галина навчаючись в 3-му класі школи сама вирішила записатися на курс по баяну. Вчилася добре. Спочатку дуже соромилася, що вона дівчинка і грає на баяні, а потім переборола себе, адже їй це дуже подобалося.

«Ніхто не прищеплював мені любов до музики. Я сама її обрала. Дякую Богові, що наділив мене своєю благодаттю та направив, – розповідає Галина Миколаївна. – Баян – це найкращій музичний інструмент. Його взяв під руку – і починай грати. Баян – це хобі всього мого життя».

За словами Галини Миколаївни, наставником для неї був Драгун Валерій Дмитрович – вчитель по класу фортепіано та керівник ансамблю «Юність». Саме з його подачі почалась нова віха пісенними стежками у подальшому шляху жінки. Вона виступала на святах та концертах не лише Іванівки, але і всього Іванівського району. Про, що й досі згадує з теплом.

«Валерій Дмитрович назавжди залишиться в моїй пам’яті. Саме в його честь я і назвала вже свій ансамбль «Юність», – розповідає жінка.

Пісня  – це те, що безперервно наповнює життя Галини Миколаївни. Суть її життя – це щохвилини запалювати іскринку в серці кожного учня, а в душі кожного слухача зачепити найпотаємнішу струну серця. 

Жінка розповідає, що із своїми останніми вихованками, а саме: Артеменко Аліною (Галина Миколаївна була її першою викладачкою), Дерезою Поліною та Галстян Стеллою,    розпочинала брати участь у пісенних змаганнях з Херсонського центру дитячої творчості. Потім перейшли до більш значущих змагань. Зпершу були лише дипломи учасників, а потім, працюючи над собою, почали займати призові місця.  

Сьогодні її вихованців знають не лише в Іванівській громаді, Україні, але і за кордоном, адже вони часті учасники міжнародних конкурсів. А про їх успіхи Галина Миколаївна завжди ділиться на своїй сторінці у Facebook.

«Завжди вкладайте в пісню всю душу, щоб слухач міг прожити її разом з вами. Якщо побачили емоції на обличчях своїх слухачів, то ви зробили все правильно і це найкраща нагорода для співака», – говорить Галина Миколаївна.

Звичайно, не можна не згадати ще одне захоплення цієї жінки. З 2002 року Галина Миколаївна з колядниками відвідувала чимало підприємств та їздили до військових частин, де їх завжди дуже тепло приймали та чекали на наступний рік. Адже кожен знав, що після такої коляди з побажаннями в їхній організації все буде добре.

Чимало часу жінка присвячує ще одному колективу, без якого не може уявити своє життя, – це хор у храмі Іоанна Богослова в Іванівці. У хорі є люди різного віку, які об’єднані спільним покликанням – прославляти співом Господа. Вони беруть участь у богослужіннях не тільки в нашій громаді, а їх  запрошують в храми в с. Петропавлівка та с. Павлівка.

«Я дякую Господу Богу, який наділив мене своєю благодаттю тому, що не кожен має в своєму житті заняття, яким живе», – каже Галина Миколаївна.

Поліна Дереза

Звичайно, бабуся стала тією людиною, яка розкрила талант дівчинки.  Коли Поліна йшла у перший клас, то вивчила пісню «Перший раз у перший клас» Наталії Май. І саме з цього почався творчий шлях іванівського  «дзвінкоголосого соловейка», яка не тільки гарно співає, але й грає на баяні.  

Зараз Поліні 12 років і вона є учасницею та лауреатом багатьох всеукраїнських та міжнародних конкурсів. А саме: зайняла І місце в районному огляді-конкурсі дитячої та юнацької художньої творчості «Таврійський барвограй» в номінації вокальне мистецтво; зайняла ІІІ місце в обласному фестивалі-конкурсі «Зимові візерунки»; отримала диплом ІІ ступеня у ХVІІ обласному конкурсі виконавців естрадної пісні; отримала диплом І ступеня в номінації вокальне мистецтво у ХІІ Міжнародному фестивалі дитячої творчості «Скадовськ збирає друзів»; Лауреат ІІ премії V Міжнародного фестивалю-конкурсу «Зірки виходять на сцену»; нагороджена дипломом за ІІ місце у Міжнародному фестивалі-конкурсі «Хортиця – Серце Європи»; нагороджена дипломом першого ступеня в міжнародному фестивалі- конкурсів талантів «Перлина біля моря» в номінації народний вокал та багато інших.   

Поліна встигає не тільки займатися своїми улюбленим заняттям – співати, але і на відмінно навчається, активно бере участь у житті Іванівського ліцею №1 та свого класу, танцює, постійний учасник заходів у нашій громаді. Взагалі дівчинка дуже талановита тому її чекає велике майбутнє.

Дарія Дереза

Дарія Дереза – найменша онука Галини Миколаївни. Незважаючи на свій юний вік, 7 років, дівчинка вже співає та грає на баяні. У неї все ще попереду.

Дереза Дмитро

Раніше участь у концертах та колядуванні брав і онук Дмитро. Разом з Галиною Миколаївною, Поліною та ще однією співочою династією – Червоною Г.О. та її онукою Олександрою, вони співали на концертах.

Сєчіна Вікторія

Сєчіна Вікторія, дебютувала в цьому році як вокалістка, є учасницею вокального гурту «Юність»  та бере з ним участь у концертах. Вона тільки почала свій пісенний шлях, має великий потенціал.

Бажаю всім героям моєї статті гарної долі, здійснення заповітної мрії, в творчості не знати меж фантазії і меж успіху, бажаю йти по життю красиво і впевнено, бажаю якомога частіше тішити шанувальників чудовими піснями, бути гордістю для своїх родин, всієї громади та України!

Катерина Ніколаєнко