Листопад – місяць цифрової грамотності

0
28
views

Останнім часом  вся навколишня інформація все більше перетікає в цифрову площину. Таке явище має ряд переваг в плані зручності та мобільності, але за умови вміння та володіння тими чи іншими навичками.

         Міністерством цифрової трансформації було запущено національний проєкт з цифрової грамотності Дія.Цифрова освіта https://osvita.diia.gov.ua/   . Платформа містить понад 65 безоплатних  освітніх серіалів (весь перелік тут https://osvita.diia.gov.ua/courses  )  та тестів на цифрову грамотність, наприклад:

 • «Основи кібергігієни»
 • «Кіберняні»
 • «Обережно! Кібершахраї»
 • Серіал для батьків «Безпека для дітей в інтернеті»
 • «Електронний підпис»

         Також українськими експертами, на основі європейського досвіду було розроблено та запущено 13 травня 2021 року ЦИФРОГРАМ 2.0 (посилання), який включає в себе 30 цифрових компетентностей, які вимірюються за шістьма сферами

 1. Основи комп’ютерної грамотності
 2. Інформаційна та медіа грамотність
 3. Створення цифрового контенту
 4. Комунікація та взаємодія у цифровому суспільстві
 5. Безпека у цифровому середовищі
 6. Вирішення технічних проблем  – навчання впродовж життя у цифровому суспільстві

     Проходження тестів надає можливість кожному громадянину дізнатись особисто свій рівень грамотності та безоплатно отримати  відповідний сертифікат про проходження тесту. Відтепер кожен шукач роботи зможе графу у власному резюме з додатковими навичками та компетенціями підкріпити ще  і сертифікатом державного зразка, а також підвищити рівень власних знань, а разом з тим і власну конкурентоспроможність на ринку праці!

Заходьте через посилання https://osvita.diia.gov.ua/digigram  та ознайомтеся з новітньою платформою!

Іванівська районна філія Херсонського обласного центру зайнятості