Про дуальну форму навчання

0
18
views

З впровадженням інноваційних технологій підвищуються вимоги до професійної мобільності кадрів. Ринок праці вимагає постійного оновлення знань працівників, що можливе на основі  впровадження нових форм навчання, таких як дистанційної,  дуальної.

         Дуальна форма здобуття професійної освіти – це спосіб навчання, за яким теоретичний матеріал опановується в навчальному закладі, а практичне навчання проходить на виробництві. Такий підхід  відрізняється від «практичних відпрацювань», оскільки в його основі не тільки закріплення теорії на практиці, а саме навчання в умовах виробництва.

            Батьківщиною дуальної освіти вважають Німеччину, яка запровадила навчання у пропорції «30% теорії, 70% – практики» ще в минулому сторіччі. Далі цей підхід запозичили в Європі, Канаді, Південній Кореї та Китаї. В Україні дуальне навчання пілотували впродовж 2015-2017 років. Перший випуск  засвідчив позитивні результати впровадження елементів дуальної форми навчання: високий рівень працевлаштування – до 97%, підвищення якості професійної підготовки, зменшення витрат на комунальні послуги та витратні матеріали, більш стійка та взаємовигідна співпраця з роботодавцями.

         Державна служба зайнятості активно використовує таку форму навчання. Центри професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, в т.ч. і Херсонський  впроваджують дуальну форму освіти  під час професійного навчання зареєстрованих безробітних. В цьому році і Іванівська районна філія долучилася до цієї справи. Так, зареєстрований безробітний підвищив свою кваліфікацію, здобувши категорію В1 за професією «Тракторист-машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва» за замовленням роботодавця та подальшим працевлаштуванням після завершення навчання.

            Користуючись нагодою, звертаємося до роботодавців району скористатися  можливістю підвищити кваліфікацію своїх працівників з найменшими затратами. Щодо умов навчання, переліку професій та інших особливостей організації навчального процесу, інформацію можна отримати в Іванівській районній філії Херсонського обласного центру зайнятості, або за телефонами (05531) 31181, 31177.

Іванівська районна філія Херсонського обласного центру зайнятості