Новодмитрівській школі – 45 років!

0
190
views

У жовтні 2021 року Новодмитрівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів  відзначає   ювілей – 45 років! За ці роки  в школі освіту одержало  607 випускників.

      До  жовтня 1976 року учні  навчались у восьмирічній школі, де зараз знаходиться дитячий садок. У 1976 році  була побудована нова  сучасна  школа. 

     На  урочистому відкритті школи були присутні гості з району, дирекція радгоспу  «Чапаєвський»,  передова доярка радгоспу «Чапаєвський» Козоріз Галина Іванівна. Директором школи призначили  Кидалову Вікторію Василівну, завучем Петрову Ніну Миколаївну. Кидалова Вікторія Василівна  розпочала педагогічну діяльність  ще з 1948 року, приїхавши в Новодмитрівку з Донеччини, а Ніна Миколаївна  почала працювати  з  1964 року у восьмирічній школі, потім у середній.

Кидалова В.В.
Петрова Н.М.

Учням і вчителям  сподобались нові кабінети, великий спортивний зал, актовий зал, простора їдальня. В школу були запрошені художники, які оформляли  класи-кабінети, музей, стіни   шкільних коридорів, актовий зал. Кращими кабінетами  були кабінет біології, учитель Харченко Зоя Миколаївна, і  кабінет хімії, учитель Бульба Антоніна Григорівна. У школі було багато квітів у вазонах, які привозили з  Херсона.

Бульба Антоніна Григорівна – вчитель хімії

Харченко Зоя Миколаївна – вчитель біології
Історія школи у шкільному  музеї  

Випускний клас працює на пришкільній клумбі. 1976 рік
Харченко З.М. керує роботами з благоустрою території школи.

Учні  разом з учителями займались благоустроєм території школи.  Було висаджено багато різних дерев біля школи і в парку.

Школа боролася за звання «Зразкова школа» і в 1982 році  їй було присвоєно  це звання. Новодмитрівська  середня школа була кращою в Іванівському районі.

Диплом про присвоєння Новодмитрівській школі звання «Зразкова»

Педагогічний колектив  Новодмитрівської школи

Учні школи під керівництвом старшої піонервожатої Кидалової Валентини Володимирівни, з 1974-го   по 1983-й  роки,  приймали участь  в  районних конкурсах   стройової  пісні, збирали металолом, макулатуру,  вели пошукову роботу, допомагали ветеранам війни, листувалися з ветеранами 87-ї  Перекопської  Червонопрапорної  стрілецької  дивізії.  «Дружина» імені Олександра Чекаліна  була правофланговою, кращою в районі, нагороджувалась грамотами.

Зустріч з ветеранами 87-ї Перекопської дивізії, яка визволяла Іванівський район від німецьких загарбників у 1943 році.

 З 1987-го по 2021-й  навчальні  роки Кидалова Валентина Володимирівна працювала директором Новодмитрівської школи.

У 2012 році наша школа стала переможцем  обласного конкурсу «Школа Херсонщини», де зайняла перше місце. 

Школа випустила п’ять срібних медалістів.

Під керівництвом учителя  Харченко Зої  Миколаївни   у 1980 році при  школі   створена  кролеферма. Учні вирощували кроликів. Також вирощували свиней. Один раз на тиждень старшокласники їздили на тваринницький комплекс в село Новознамянка, щоб допомагати  працівникам наводити порядок на фермі. На пришкільних ділянках учні вирощували різні овочі для їдальні.

Учениці на шкільній кролефермі

В школі працював радіогурток під керівництвом Ткачова Андрія Івановича. Кращим в районі був шкільний клуб інтернаціональної дружби, яким 10 років  керувала  Клещун Валентина Миколаївна. Учні  вели листування з  дітьми   різних республік, організовували  мітинги, ярмарки солідарності.

Тиртишна Людмила – активна учасниця КІДу
Ткачов Андрій Іванович – вчитель початкових класів. Керував радіогуртком, викладав фізику

З 1963 року розпочалась педагогічна діяльність  в Новодмитрівській школі  Соскової Лариси Миколаївни. Спочатку  працювала піонервожатою,  потім  викладала українську мову і літературу, а також гарно грала на акордеоні. Жодне свято не обходилось без пісні під акордеон Лариси Миколаївни. В школі був  учнівський  хор.  З 1982 по 1984 рік Лариса Миколаївна працювала директором школи.

Соскова Лариса Миколаївна грає на акордеоні

Спорт в школі  почав  розвиватися  при  учителеві  Тиндюку Михайлу Васильовичу. Учні приймали  участь у військово – патріотичних іграх «Зірниця», «Орля», парад жовтенятських військ. Михайло Васильович обладнав кабінет військової справи, який був кращим в районі.  Для учнів працювали фотогурток,  технічний гурток, тир. Школі Михайло Васильович віддав 30 років.

Тиндюк М.В.

Тиндюк М.В. приймає парад жовтенятських військ

Після служби на флоті  в школі почав працювати Прохоренко Леонід Якович.  Він організував роботу спортивних секцій з легкої атлетики, футболу, волейболу, гімнастики.

Прохоренко Л.Я.                       

Футбольна команда займала перші місця в районі, області.  Багато грамот і кубків  заробили наші спортсмени. Кращими спортсменами школи були Куришко Любов, Петров Олександр, Башмакова Тамара, Гончаров Сергій, Бєляєв Сергій, Хазанюк Сергій  і багато інших.

Великою популярністю користувався туристичний гурток. Учні щовесни ходили  в похід в Кримські гори разом з учителем Прохоренко Леонідом Яковичем.  Серед старших класів популярні були змагання «А ну-мо, хлопці!» і  «А ну-мо, дівчата!».

Похід в Кримські гори

Продовжив справу військово – патріотичного та спортивного виховання  учнів Сушко Віктор Семенович. В школі він працює 30 років. На змаганнях учні показують добрі результати, за що одержують грамоти та кубки. Не забудуть   випускники  участь у військовій грі «Зірниця» Серед учнів старших класів популярністю користується військова гра «Джура», де учні показують свою силу, витривалість, винахідливість.

Учасники  військово-патріотичної гри«Джура» з Сушко В.С.

Краєзнавством  в Новодмитрівській середній школі займалась Петрова Ніна Миколаївна. Багато  зусиль доклала Ніна Миколаївна разом з Сосковою Ларисою Миколаївною  до створення  шкільного музею бойової та трудової слави. Музей став кращим в районі і в області. У ньому зібрані цінні експонати, речі, які становлять історичну цінність, зібрано багатий матеріал про  наших односельців.

         Ніна Миколаївна – організатор  поїздок, подорожей . В багатьох містах України та за її межами побували учні школи і з великою вдячністю згадують про це і зараз. Також Петрова Ніна Миколаївна десять років, з 1975 по 1985 рік, працювала  завучем школи.

         У 1989 році в школі були створені кабінет народознавства і шевченкознавства, керівники Велесик Інна Олександрівна і Дереза Галина Олексіївна. Зустрічі та листування з нащадками Тараса Григоровича Шевченка, з музеями Кобзаря, поїздки в Київ, Білу Церкву залишаться в пам’яті учнів.

Урок народознавства

 Пам’ятає  школа учителів – ветеранів Другої світової війни – це   Калмиков Тимофій Петрович, Плєва Микола Федосійович, Орлов  Олексій    Васильович.

Калмиков Т.П.    
Плєва М.Ф.                       
Орлов О.В.

Учні початкових класів теж не відставали від старших. Під керівництвом  класоводів  Плєви Миколи Федосійовича,Ткачової Надії Борисівни, Ткачової Таїси Павлівни, Ткачова Андрія Івановича, Присташ Ольги Миколаївни, Новічкової Зінаїди Михайлівни, Ємельянової Валентини Миколаївни, Трохимчук Наталії Миколаївни  вони приймали активну участь в спортивних  змаганнях, шкільних святах, працювали на пришкільних ділянках. Естафету перейняли молоді вчителі, випускники школи – це Пономаренко Тетяна Володимирівна, Ткачова Анфіса Леонідівна, Домантович Віта Петрівна, Комаріцина Тетяна Павлівна.

Ткачова Надія Борисівна. Працювала вчителем початкових класів з 1973р. по 2010 р.
Пасько Тамара Федорівна. В Новодмитрівській школі працювала з 1965 року вчителем німецької мови, вихователем, вчителем української мови та літератури.

Трохимчук Наталія Миколаївна – вчитель початкових класів. Працювала в школі з 1993 по 2019 рік.
Ємельянова Валентина Миколаївна – вчитель початкових класів.
Ткачова Таїсія Павлівна працювала вчителем початкових класів з 1974 р. по 1991 р.
Новічкова Зінаїда Михайлівна. З 1978 по 2002 рік працювала вчителем початкових класів, директором школи.

У 2021  навчальному році директором школи призначено Атажанову Ларису Сергіївну, випускницю Новодмитрівської школи, учителя історії. Її учні  показують добрі знання з історії України, працюють   у  Малій академії наук, пишуть творчі роботи пошукового характеру. Лариса Сергіївна разом з учнями приймала участь у багатьох обласних та  Всеукраїнських конкурсах, в яких займали призові місця. Знайомить учнів  з Україною  в  подорожах до Києва,  в Карпати, Херсон.

Колектив Новодмитрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів на чолі з Атажановою Ларисою Сергіївною.

Школа має добрі традиції, які передаються  від старших учнів  до молодших. Традиція випускників – дарувати школі вишитий рушник з прізвищами  першого вчителя,  класного керівника і  прізвищами учнів – випускників  закріпилася  з 1994 року і  має продовження і зараз. Рушники прикрашають шкільний музей і нагадують про випускників школи.

Школа радо зустрічає випускників, цікавиться їхнім життям, успіхами.

Нині Новодмитрівська школа впевнено крокує вперед.  Молоді вчителі, випускники школи –  Пономаренко Тетяна Володимирівна, Ткачова Анфіса Леонідівна,  Комаріцина Тетяна Павлівна , а також  Домантович Віта Петрівна навчають і виховують учнів в новій українській школі  так, щоб дітям було приємно навчатись  і  знання застосовувати в повсякденному житті.

         З ювілеєм, рідна школо!

Дереза Галина Олексіївна