З 1 жовтня Україна повністю перейде на е-лікарняні

0
121
views

В Україні з 1 жовтня повноцінно запрацюють електронні лікарняні.

Для пацієнта щодо оформлення лікарняного майже нічого не зміниться: аби оформити висновок про тимчасову непрацездатність потрібно прийти на прийом до сімейного лікаря. Лікар або призначає лікування, або направляє до профільного фахівця. Відкрити електронний лікарняний лікар може тільки після особистого прийому.

У момент створення е-лікарняного пацієнту надійде смс-повідомлення з оповіщенням про це, тому важливо, щоб у сімейного лікаря завжди були актуальні контакти пацієнта. Медичний висновок формується в день звернення до лікаря. Якщо непрацездатність настала на вихідних, то лікарняний можна відкрити датою на день раніше, але не більше.

Видати електронний лікарняний заднім числом можна буде тільки в трьох випадках: – якщо пацієнт перебував за кордоном; – якщо людина була в процесі переїзду з одного регіону в інший; – в разі технічної несправності електронної системи охорони здоров’я.

За умови одужання пацієнта в установлений лікарем термін, електронний лікарняний закриється автоматично. І тут є плюс для пацієнта – бо задля закриття лікарняного не потрібно знову йти до лікаря на повторний прийом. Але задля продовження лікарняного відвідати лікаря доведеться знов.