У Недобоївській громаді, що у Чернівецькій області, успішно діє волонтерська пожежна команда

0
61
views

В 2015 році в Небоївцях було створено пожежну команду засновану на волонтерському русі. Ініціатором став підприємець В’ячеслав Тодосійчук.

«На прикладі європейських країн я бачив як діють такі пожежні команди. І тому з моменту заснування громади одразу знайшов та придбав пожежний автомобіль та все, що потрібно, виділив приміщення, зібрав однодумців».

До пожежної команди входять люди, які працюють на підприємстві В’ячеслава Тодосійчука.

«Всі волонтери знаходяться у штаті, забезпечені повним пакетам соціальних гарантій. Як тільки надходить сигнал про пожежу, вони мають право покинути робоче місце  і поїхати на виклик. Це високо свідомі люди, які розуміють, що вони роблять. Вони віддають частинку себе не за гроші, адже отримують зарплату на підприємстві, а щоб комусь допомогти».

Громада також зробила свій внесок в діяльність пожежної команди та надала людей, які проходили спеціальне навчання.

На рік у пожежників може бути до 50 викликів.

Коротке інтерв’ю дав і один з волонтерів пожежної команди Пріюк Олег Іванович.

Чому вирішили стати волонтером?

– Особливо так не задумувався. Мабуть, що є можливість не тільки працювати, а ще й займатися волонтерством, допомагати людям.

– Які навчання ви проходили?

– Майстер-клас всі волонтери пройшли у досвідченого пожежника з Хотина.

– Назвіть алгоритм дій при виклику на пожежу?

– Кожного разу по різному. Це, звичайно, не так як у фільмах. Буває так, що вибігаємо з робочого місця і на ходу застрибуємо в машину і там вже перевдягаємося. На місці вже дивимося як під’їхати до місця пожежі. Виходим з машини, розмотуємо «рукава» і далі починаємо дивитися, де саме найбільше джерело загорання та локалізуємо його.

– Виїжджаєте на виклики тільки у своїй громаді?

– В основному так, але якщо нас викликають, то звичайно їдемо і в інші громади.

– Які пожежі доводиться гасити найчастіше?

– У нас сільська місцевість, тому це в основному будинки та загорання трави на полях.

– Яка основна причина пожеж на які ви виїжджаєте?

– Майже завжди це людська недбалість. Треба просто виконувати елементарні правила пожежної безпеки. Наприклад, вимикати електроприлади, перевірити балон з газом і т.д. Здається просто, але багато хто цим нехтує.

– Людей витягували з вогню?

– Ні, був випадок, коли людина заснула і вчаділа. Здебільшого викликають  люди, які  встигають побачити пожежу та вийти з палаючого приміщення.

– Яку найскладнішу пожежу ви локалізували?

– Пожежа промислового холодильника, де зберігалися яблука. Ця «машина» велика, зроблена в основному з пінопласту та дерева, ще й в середині яблука в дерев’яних ящиках, які також горять. Це страшно. Ти нічого не можеш зробити. Біля пожежі стояв причеп і вогонь був настільки великим, що поплавилися маячки. В таких ситуація ти не можеш нічого зробити, а тільки можеш не пустити вогонь далі.

Цікавий факт. На всеукраїнському змаганні  «Ігри вогнеборців» в 2018 році, яке проходило в Києві та було організовано для волонтерських пожежних команд, добровольці-вогнеборці  з Недобоївців зайняла перше місце.

Поспілкуватися з пожежниками, мені вдалося в рамках прес-туру у громади Буковини та Прикарпаття організованим Український кризовим медіа-центром (УКМЦ) у рамках Програми USAID DOBRE.

Катерина Ніколаєнко