У разі надзвичайної ситуації або війни…

0
35
views

Нещодавно у Києві я відвідала захід, який проходив у рамках спільного проекту Українського кризового медіацентру та Естонського центру Cхідного партнерства.

Під час нього відбулась зустріч з Любов’ю Цибульською, керівницею Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки при Міністерстві культури та інформаційної політики України.

Саме під час цього заходу вона презентувала найновіший «продукт» Центру – брошуру «У разі надзвичайної ситуації або війни».

Та спершу з’ясуємо, чим займається дана установа.

Любов Цибульська

Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки при Міністерстві культури та інформаційної політики України – установа невелика. Взагалі, одразу, коли його створювали, то якраз і хотіли, що він працював на зразок закордонних придержавних аналітичних центрів. Такий, наприклад, є у Латвії, в Ризі. У центрі поки що працює  тільки 5 людей. Бюджет тільки планувався.

Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки при Міністерстві культури та інформаційної політики України працює по трьох основних напрямках.

1) Стратегічні комунікації. Тут мова іде про просування проактивних стратегічних українських наративів.

«Спільно з громадськими організаціями ми напрацьовуємо стратегічні наративи. Вони не є політичними, не включають у себе інтереси жодної політичної партії. Вони винятково проукраїнські. Їх метою є виділення тих сильних сторін нашої країни, які існують», – пояснює Любов Цибульська.

Взагалі в ідеалі в країнах, де немає такої інтенсивної внутрішньої політичної боротьби, Центр стратегічних комунікацій – це злагоджена, скоординована комунікація держави. Це коли одне міністерство говорить те ж саме, що й інше, і вони одне одному не суперечать.

«Ми розуміємо, що це дуже складне завдання – змусити всі українські міністерства говорити одними меседжами. Це складно. Але ми вирішили, що будемо іти шляхом пошуку союзників. І ми бачимо, що багато міністерств мають потенціал і є від них запит «Ми хочемо комунікувати, давате нам, що говорити», – коментує  Любов Цибульська.

2) Другий важливий напрям роботи Центру – виявлення та реагування на дезінформацію.

Взагалі, публічність – важливий бік роботи Центру. Тут займаються роз’ясненням гібридної агресії для різних аудиторій, у тому числі для державних органів влади. Планується проводити тренінги для держслужбовців, щоб рішення чиновників базувались на здобутих під час них знаннях.

3) Третій напрям роботи  Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки – адвокація зусиль держави та громадянського суспільства назовні, тобто постійна робота з міжнародними партнерами, участь у всіляких конференціях, круглих  столах тощо.

Хоч цей напрям і вимагає великих затрат часу, але для широкої аудиторії він не помітний. Втім робота ця важлива. Тому що Росія має потужне лобі у багатьох країнах і зараз Україна повсюдно із цим стикається.  

Під час зустрічі Любов Цибульська презентувала створену Центром стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки брошуру під назвою «В разі надзвичайної ситуації чи війни».

Під час зустрічі Любов Цибульська презентувала створену Центром стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки брошуру під назвою «В разі надзвичайної ситуації чи війни».

За приклад при створенні даного посібника було взято шведський досвід, там створено таку брошуру давно.

Це — максимально стислий набір порад, як діяти, щоб убезпечити себе під час небезпечних подій. Він стане у нагоді як для ознайомлення наперед, так і для того, аби переглянути й не розгубитись в момент небезпеки.

Він враховує міжнародний та український досвід, зокрема набутий за 7 років гібридної агресії Росії. І вперше — містить поради з інформаційної безпеки, аби захистити мирне населення від спроб агресора посіяти паніку.

До підготовки долучились ДСНС України, Міністерство оборони України, Апарат Головнокомандувача Збройних Сил України та громадські організації.

Тож давайте почитаємо, що там все таки треба робити в разі надзвичайної ситуації чи війни.

Натискайте сюди

Автор: Алла Ніколаєнко