Як розвивають туризм на Херсонщині? Досвідом ділиться Станіславська громада

0
29
views

Ще одним цікавим місцем, яке мені вдалося відвідати в рамках прес-туру журналістів, організованого Харківським прес-клубом за підтримки “Медійної програми в Україні”, що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews, була Станіславська громада, яка є прикладом того, як можна розвивати туризм в мальовничій місцевості. Громада утворена в 2017 р., складається з 4 населених пунктів із 10 470 чоловік населення та особлива тим, що на її території розташоване одне з найдивовижніших і незвичайних місць в Україні – Херсонський Гран-Каньйон, або Станіславські скелі. Не випадково саме тут зняв свій кліп «Місця щасливих людей» співак Кузьма Скрябін.

Перша зустріч з головою  Станіславської громади Іваном Самойленко відбулася на Балці Байдиха  на березі Дніпро-Бузького лиману, де за теплою бесідою і почалося знайомство журналістів з цим місцем.

Так,  як бюджет у громади не великий – близько 60 млн. гривень, то вона звичайно шукає додаткові джерела фінансування та співпрацю з різними фондами та програмами. Кілька років тому тут почали розвивати туризм. Зпершу взялися за екологію. У співпраці з програмою DOBRE було реалізовано проект «Громада без сміття».

«Отримали по інфраструктурній субвенції техніку, за сприяння програми DOBRE побудували альтанки, придбали сміттєві баки, баки для утилізації пластикових виробів та скла і поставили по всіх населеним пунктам. Провели активну роз’яснювальну роботу. Люди, коли побачили, що до них влада іде на зустріч, все таки більше почали дивитися за своїми прилеглими територіями і сортувати сміття. Комунальне підприємство «Надія», яке відповідає за вивіз ТПВ, повністю проводить очистку території. Пластикове сміття підприємство пресує у великі квадрати і продає. Скло, як вторинна сировина, також іде в реалізацію», – каже голова громади Іван Самойленко.

Своїми силами та за кошти спонсорів роблять також і місця для відпочинку. Наприклад, на березі села Софіївка установлено дитячий майданчик, альтанки, ігровий комплекс для дітей, футбольний і волейбольний майданчик.

Потроху почали відкриватися і підприємства для приваблювання туристів.

Нещодавно з’явилося цікаве місце для туристів – еко-ферма «Лиманська коза».

Тут можна не тільки скуштувати смачні сири. Адже це не лише ферма, а й контактний зоопарк. Вона стане чудовим місцем відпочинку для дорослих і дітей, адже кози та козенята – самий позитив!

Її створила сім’я Бєлозоренко. Колишні жителі м. Херсон спочатку не задумувалися про бізнес, а  купували кіз для себе та робили бринзу. Пригостили друзів та рідних, їм сподобалося. Почали експериментувати з рецептами, урізноманітнили асортимент і так пішло-поїхало.

Відвідати еко-ферма «Лиманська коза» можна по вихідним.

Для поціновувачів драйвового відпочину підійде  екстрим-тур “Станіславські скелі”. У власниці Ілони Голінько ідея такої цікавої розваги з’явилася після відвідування Карпат.  І ось уже рік туристи з усієї України мають змогу проїхатися на позашляховику по Херсонському Гранд – Каньйону протяжність якого 660 га.

Поки туризм не дає значних доходів громаді, але перспектива є і це лише початок.

Від себе хочу сказати, що якщо у вас буде можливість приїдьте подивитися на ці краєвиди. Вони не залишать вас байдужими!

Катерина Ніколаєнко