Майстри Новомиколаївського старостинського округу

0
119
views

Народна творчість – величне дерево, де яскравими суцвіттями сяють перлини, створені талановитими майстрами. Мить, коли руки митця поєднуються з душею, народжує шедеври народного мистецтва. Саме про такі перлини народної творчості с. Новомиколаївка та с. Широка Балка ми хочемо розповісти.

Без цієї жінки не обходиться жодне свято в Новомиколаївці. Грушко Олена Богданівна завжди готує прекрасний декор своїми руками. Вона творить мабуть з усіх матеріалів, що має і виходить дійсно чудово. Творчість цієї жінки проявляється у всьому її житті: вдома на кухні, на роботі.

Талант вишивання передається в сім’ї з покоління в покоління. Жінки цієї родини – це особистість і талант. Городчикова Наталя Олександрівна вважає, що саме заняття творчістю допомагає їй долати негаразди в житті і досягати душевної рівноваги. Вона вміє шити багатьма техніками вишивання. Ще, за словами односельчан, чудово в’яже.

Вишивати – це не просто складати із ниток візерунки. Це означає вкладати душу в кожну ниточку, в кожну картинку, віддавати всю себе дивовижному мистецтву. Дві сестри Бабенко Людмила Леонідівна і Кузнєцова Світлана Леонідівна увесь свій вільний час присвячують вишиванню. У цих жінок є свій талант, своє багатство душі, яке вони передають у своїх вишивках.

В Іщук Марини Юріївни (с. Широка Балка) захоплення з’явилося ще коли вона була студенткою. На сьогоднішній день багатодітна мама розвинула свою майстерність так, що її роботи виглядають просто неймовірно. «З появою сім’ї, – каже Марина Юріївна, – з’явилися ще й інші захоплення, але в’язання займає перше місце».