Дуальна освіта: як це працює?

0
108
views

Чи можна здобути освіту, не покидаючи свого робочого місця? Так, за певних умов це можливо!

Нова, дуальна система навчання, за своїм змістом, означає паралельне навчання у освітньому закладі та на виробництві. За основу цієї системи покладено принцип взаємного зв’язку теорії з практикою, що дозволяє учням не лише знайомитися з виробництвом, але й засвоювати прийоми та навички роботи на робочих місцях підприємств.

І хоча в Німеччині таку формулу здобуття освіти вивели ще у 60-тих роках 20 століття, а потім цей досвід успішно запозичили розвинені країни, серед яких Канада, Австрія та Швейцарія, в Україні лише з 2015 року почала впроваджуватися дуальна форма освіти. 

У разі впровадження дуальної освіти навчальний заклад і роботодавець стають рівноправними партнерами, оскільки останній може брати участь у розробці  робочих та навчальних індивідуальних планів

Які ж переваги такого навчання?

Кожне підприємство має можливість підготувати кваліфіковані кадри  саме під свої стандарти та вимоги. Добре навчені працівники швидко пристосовуються до умов виробництва, не треба витрачати час на стажування та адаптацію до нових умов праці.

Для здобувачів освіти така форма навчання вважається менш стресовою та викликає впевненість у майбутньому, адже наявність робочого місця вже передбачена укладанням договору.

 Також виникає можливість залучення до навчання кваліфікованих фахівців та персоналу, що дуже  важливо, оскільки дуальна форма передбачає 50 і більше відсотків практики та охоплює робітничі і технічні спеціальності, де необхідними та важливими є практичні навички.

Сьогодні дуальна форма навчання тільки починає впроваджуватися в навчальний процес. Вона покликана налагодити ефективну співпрацю навчальних закладів з ринком праці та створити реальні можливості для впливу фахівців ринку на зміст освітніх навчальних програм.

Херсонський Центр професійно технічної освіти не залишається осторонь сучасних тенденцій і запровадив дуальну форму навчання за професіями «Тракторист- машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва», «Швачка», «Овочівник», «Плодоовочівник»

Шановні роботодавці та безробітні! Якщо вас цікавить професійне навчання за дуальною формою, звертайтеся до Іванівської районної філії ХОЦЗ за адресою смт. Іванівка, вул.Іванівська 34-а, тел.. 05531-3-11-81, 05531-3-11-87