Локдауну у грудні не буде, він можливий у січні

0
313
views

У грудні жорсткі карантинні обмеження не запроваджуватимуть, однак не виключене посилення карантинних заходів у січні, про що буде повідомлено завчасно. Про це заявив Президент України Володимир Зеленський.

«Ми даємо змогу бізнесу працювати, не втрачати грудень – один з найприбутковіших місяців року. І ми не будемо псувати людям свята, на які всі ви так чекаєте», – зазначив Володимир Зеленський.

Але, щоб уникнути стрімкого зростання кількості заражень, українці мають дотримуватися заходів безпеки та дбати про своє здоров’я.

Водночас Президент зауважив, що зовсім уникнути карантину буде дуже складно, і є ймовірність його запровадження у січні. Про його введення громадянам буде повідомлено заздалегідь.

Він наголосив, що у разі посилення карантинних обмежень державний кордон для громадян України залишиться відкритим і для виїзду, і для в’їзду.

Міністерство охорони здоров’я пропонуватиме уряду запровадити жорсткий карантин із початку січня терміном на три тижні. Зважаючи на нинішні епідеміологічні показники, МОЗ не вважає за необхідне вводити повний локдаун до кінця грудня. Про це заявив міністр охорони здоров’я Максим Степанов під час щоденного брифінгу.

“Спираючись на медичні і протиепідемічні показники, ми пропонуємо плановий жорсткий карантин із максимальними обмеженнями, починаючи з перших чисел січня. Вважаємо, що тривалість такого карантину для досягнення максимального ефекту повинна бути протягом трьох тижнів”, — зазначив очільник МОЗ.

За словами Максима Степанова, наразі медична система країни витримує навантаження. Проте, наприкінці січня очікується значне його збільшення, оскільки до коронавірусної хвороби додасться зростання захворюваності на грип. Важливо до цього часу підготувати систему і підійти з мінімально можливими показниками щодо захворюваності на COVID-19 і заповненості ліжок.