Яку матеріальну підтримку можуть отримати громадяни і бізнес на період посилення карантинних обмежень

0
263
views

4 грудня Верховною Радою України було прийнято законопроєкти № 4429 та № 4430, у яких ідеться про матеріальну підтримку громадянам і бізнесу на період посилення карантинних обмежень.

Основні тези законів пояснив на своїй сторінці народний депутат Володимир Іванов.

Основні тези Закону “Про соціальну підтримку застрахованих осіб та суб’єктів господарювання на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-Co V-2”:

– Продовження ліцензій на роздрібний продаж алкогольних напоїв на період карантину, а також протягом трьох місяців з дня його закінчення.

– Включення до страхового стажу періоду, протягом якого особа отримувала допомогу по частковому безробіттю на період карантину.

– Період, протягом якого карантинні обмеження призвели до зупинки роботи застрахованої особи, включається до страхового стажу.

– Продовження на період карантину, а також протягом одного місяця після його закінчення, дії договорів оренди державного та комунального майна для тих, чия робота була заборонена/обмежена через карантин.

– Звільнення від орендних платежів за державне та комунальне майно тих, діяльність кого була заборонена у карантин.

– Передбачається надання за заявою одноразової матеріальної допомоги у розмірі 8 тис. грн застрахованим особам, найманим працівникам суб’єкта господарювання, суб’єктам господарювання (юридичним особам).

Найманим працівникам надається допомога за умови:

– основний вид діяльності їхнього роботодавця станом на 31 жовтня 2020 року відповідає переліку КМУ тих, чия робота була зупинена;

– за 3 квартал 2020 року роботодавець нараховував ЄСВ;

– середня зарплата не перевищує 30 тис. грн;

– не працюють за сумісництвом.

Для ФОП за умов:

– реєстрації понад 3 місяці;

– у 2020 році сплатили ЄСВ за себе, менше ніж за 3 міс;

– основний вид діяльності станом на 31 жовтня 2020 року відповідає переліку КМУ тих, чия робота була зупинена;

– якщо вони не є ФОП і працівником одночасно.

Передбачено також за заявою надання одноразової матеріальної допомоги суб’єктам господарювання, які на дату набрання чинності цим Законом вимушено скоротили або можуть скоротити передбачену законодавством тривалість робочого часу працівників. Допомога надається для виплати працівникам.

Розмір одноразової матеріальної допомоги визначається пропорційно робочому часу працівника, який скорочено або заплановано скоротити, але не більше 8 тис. грн на 1 працівника.

Передбачено отримання за заявою одноразової компенсації витрат суб’єктам господарювання, основний вид діяльності яких відповідає переліку КМУ тих, чия робота була зупинена.

Розмір такої допомоги визначається як сума сплаченого ними ЄСВ за попередні десять місяців та поділена на десять. Така допомога не надається, якщо є борг з ЄСВ.

Основні тези Закону “Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-Co V-2”:

– Податковий борг платника податків, сума якого не перевищує 3060 гривень, не стягується;

– Списання податкового боргу платникам податків у сумі, що не перевищує 3060 грн, станом на 01 листопада 2020 року;

– Списання пені та штрафні санкції, у разі самостійної сплати платниками податків податкового боргу, за основним платежем протягом 6 місяців з дня набрання чинності Законом (крім визначених Законом випадків);

– Відстрочення до 29 грудня 2021 року погашення податкового боргу платників податків – фізичних осіб, у тому числі самозайнятих осіб, що не перевищує 6800 гривень;

– Продовжено до 1 березня 2021 року строк для списання заборгованості з єдиного внеску фізичним особам-підприємцям, які не здійснюють підприємницьку діяльність;

– Не оподатковується податком на доходи фізичних осіб одноразова матеріальна допомога застрахованим особам, суб’єктам господарювання.