Що таке сатурація та пульсоксиметр і як вони пов’язані із COVID-19?

0
2649
views

Останнім часом у багатьох статтях про лікування коронавірусної хвороби COVID-19 можна зустріти слова «сатурація» та «пульсоксиметр».

Що це таке? (Для роз’яснення використані матеріали статті сайту «Громадське»)

Сатурація – це рівень кисню в крові. У здорової людини вона має бути 95-99%. 

«Проте є люди з хронічними захворюваннями легень, серцево-судинною недостатністю, у них сатурація може бути 92-94% — для них це норма», — зазначає лікар-анестезіолог, президент Асоціації анестезіологів України Сергій Дубров.

За словами лікаря, будь-яка дихальна недостатність призводить до зниження сатурації, тому рівень кисню в крові не є діагностичним критерієм при визначенні коронавірусу.

Але якщо людина хворіє на коронавірусну хворобу, то  низький показник сатурації є одним із важливих критеріїв для госпіталізації хворого з коронавірусом.

Вимірюють сатурацію за допомогою пульсоксиметру. Це досить простий електронний прилад, який кріпиться на палець у вигляді прищіпки. Щоб виміряти рівень кисню в крові, треба розмістити пульсоксиметр на кінцевій фаланзі пальця домінантної руки. Більшість лікарів розміщують його на вказівних пальцях.

Далі натиснути кнопку й почекати декілька секунд. На екрані з’являться дві цифри — верхня буде показувати відсоток кисню в крові, а нижня — пульс. 

Вимірювати сатурацію краще сидячи або лежачи. Рука не повинна бути в підвішеному стані, її треба рівно покласти на стіл чи ліжко.

Джерело