3 грудня – Міжнародний день людей з особливими потребами

0
100
views

3грудня – Міжнародний день людей з особливими потребами.

Звичайно, цей день не можна називати святковим, проте він підкреслює необхідність досягнення забезпечення рівних прав осіб з інвалідністю і їх участі в житті суспільства.

З числа осіб, які постійно потребують забезпечення засобами реабілітації, на обліку в управлінні соціального захисту населення Іванівської районної держаної адміністрації перебуває:

– інвалідів війни – 1 особа;

– інвалідів від загального захворювання – 56 осіб;

– інвалідів з дитинства – 6 осіб;

– дітей з інвалідністю – 6 осіб;

– громадян похилого віку – 11 осіб;

– інших категорій – 3 особи.

З початку 2020 року 19 осіб звернулося до управління соціального захисту населення районної державної адміністрації для забезпечення 49 технічними та іншими засобами реабілітації. Станом на 26 листопада 2020 року 36 технічних засобів реабілітації на суму 124,5 тис грн. вже видані громадянам, а саме:

  • 7 крісел колісних;
  • 17 протезів молочної залози та ліфів до них;
  • 11 засобів керованих однією рукою;
  • 1 допоміжний засіб особистого догляду.

Всіма іншими засобами реабілітації (ортопедичним взуттям, меблями та ін.) особи з інвалідністю будуть забезпечені до кінця поточного року. Кошти для оплати виготовлення технічних засобів реабілітації наявні, тому вироби знаходяться на стадії їх виготовлення у відповідних заводів-виробників. Також проводиться робота із взяття на облік ще 2 осіб з інвалідністю.

Щороку до Херсонського обласного Центру комплексної реабілітації дітей з інвалідністю направляються діти для проходження курсу реабілітації.

В 2020 році за направленням до цього Центру звернулися батьки 1 дитини з інвалідністю, які були стовідсотково забезпечені реабілітацією. Батьки та їх діти проходять реабілітаційні заходи у цьому центрі безкоштовно.

         Також відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 27 березня 2019 року № 309 «Про затвердження Порядку використання бюджетних коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення реабілітації дітей з інвалідністю» було направлено 1 дитину з інвалідністю до Державного закладу «Український медичний центр реабілітації дітей з органічним ураженням нервової системи Міністерства охорони здоров’я України». За реабілітацію дитини було компенсовано 16,0 тис грн. Станом на 26 листопада 2020 року проводиться робота по направленню ще 1 дитини до Запорізького обласного центру ранньої медико-соціальної реабілітації дітей з органічним ураженням нервової системи та дітей з інвалідністю у складі комунальної установи        «Запорізька обласна клінічна дитяча лікарня» ЗОР м.Запоріжжя відповідно до його медичних показань.

         Протягом 2020 року санаторно-курортним лікуванням шляхом укладання тристоронніх угод було забезпечено одну особу з інвалідністю ІІІ групи загального захворювання та одну особу з інвалідністю з дитинства ІІ групи спинального профілю.

         На обліку в управлінні соціального захисту населення Іванівської районної держаної адміністрації перебуває 123 особи з інвалідністю з дитинства та дітей з інвалідністю. Протягом 2020 року державну соціальну допомогу даній категорії осіб виплачено на суму 2824,3 тис. грн

Начальник управління соціального захисту населення Іванівської районної держаної адміністрації Ольга Бабіжаєва