Щоб уникнути штрафу, носіть маску правильно

0
164
views

Патрульна поліція Херсонської області нагадує, що в Україні від сьогодні, 21 листопада, почали діяти штрафи за відсутність захисної маски або респіратора в громадських місцях і транспорті. Громадянам-порушникам доведеться сплачувати від 170 до 255 гривень.

Варто наголосити, що прийнято Закон “Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)”. Законом статтю 44-3 (Порушення правил щодо карантину людей) КУпАП доповнено частиною другою. Вона передбачає адміністративну відповідальність за перебування в громадських будинках, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно.

Законом також внесено зміни, які визначають повноваження щодо складання протоколів та розгляду справ про відповідне адміністративне правопорушення. Таким чином, представники поліції, санітарно-епідеміологічної служби та органів місцевого самоврядування зможуть на місці накладати штрафи на осіб за відсутності у них маски або за маску на підборідді під час перебування у громадському місці.