Програма медичних гарантій. Що зміниться у 2021 році

0
59
views

Із 2020 року медичні заклади України отримують фінансування від Національної служби здоров’я України (далі – НСЗУ) за Програмою медичних гарантій.

Для пацієнтів лікування за 27 пакетами медичних послуг безкоштовне.  До цих пакетів входять певні медичні послуги, а також лікарські засоби, які необхідні для надання конкретного виду медичної допомоги. До речі, якщо говорити про ліки – то не будь-які і не всі, а ті, що затверджені Національним переліком основних лікарських засобів.

Що планується у 2021 році? Про це говорили журналісти із Півдня України із представниками НСЗУ: директоркою департаменту комунікацій Тетяною Бойко та заступницею директора департаменту – начальницею управління зв’язків із громадськістю НСЗУ Лілією Гудзь.

Зустріч була організована Українським кризовим медіа-центром у рамках проекту “Сучасні регіональні медіа – запорука якості у медіакомпетентній демократичній Україні”, який реалізує Український кризовий медіа-центр за фінансової підтримки Міністерства іноземних справ Норвегії в особі Посольства Королівства Норвегії в Києві”.

1. Екстрена медична допомога

Що стосується допомоги за пріоритетними станами, НСЗУ пропонує впливати на якість медичної допомоги через правильність вибору закладу, до якого буде госпіталізовано пацієнта з підозрою на інфаркт або інсульт. Зокрема ввести підвищувальний коефіцієнт за дотримання бригадами екстреної медичної допомоги правильного маршруту пацієнтів. Центр ЕМД отримає більше коштів, якщо бригада доставить пацієнта саме до того закладу, який має договір із НСЗУ на ці пріоритетні послуги (де є все необхідне, щоб надати допомогу пацієнту).

2. Ведення вагітності та неонатальна допомога

Директорка департаменту комунікацій Тетяною Бойко повідомила, що НСЗУ пропонує ввести ще 1 пакет, що буде стосуватись амбулаторного ведення вагітності, а також ввести підвищувальний коефіцієнт інтегрований на те, що пологовий будинок чи перинатальний центр надають комплексну допомогу і породіллі, і немовлятку (якщо воно її потребує).

3. В наданні допомоги пацієнтам з туберкульозом НСЗУ пропонує наступного року запровадити підвищувальний коефіцієнт для лікарів первинки.

Коли пацієнт перестає виділяти бактерію туберкульозу (перестає бути заразним і це підтверджено лабораторно), то він матиме змогу лікуватись під наглядом сімейного лікаря амбулаторно. Такий підхід застосовується в інших країнах і довів свою ефективність.

4. НСЗУ також з наступного року пропонує розширити програму «Доступні ліки». Зараз за цією програмою пацієнти отримують ліки від серцево-судинних захворювань, бронхіальної астми та діабету другого типу за рецептами лікаря безоплатно або із незначною доплатою. Із 2021 року хочуть додати до цього переліку ліки для лікування психічних захворювань.