Бізнес, що почався із собачого нашийника

0
111
views

Після багатьох прес-турів по всій Україні я часто розповідаю про цікаві приклади бізнесу, який розпочали жителі тої чи іншої областей. Нехай вони надихають й іванівців.
Не став винятком і прес-тур, який відбувся у рамках проекту “Сучасні регіональні медіа – запорука якості у медіакомпетентній демократичній Україні”, який реалізує Український кризовий медіа-центр за фінансової підтримки Міністерства іноземних справ Норвегії в особі Посольства Королівства Норвегії в Києві”.
Тож хочу розповісти про успішний бізнес, що почався … із собачого нашийника.

Почалось усе більше 20 років тому. Юний чернівчанин Юрій Синиця хотів собаку. Але завести чотирилапого друга не було можливості – не дозволяли житлові умови. Хлопчина тримав рибок, черепах та ящірок. Але у 1993 році Юрій Синиця-старший подарував таки 16-річному сину собаку – цуценя різеншнауцера.


Та ось тут трапилась несподіванка – у Чернігові 90-х ніде було купити нашийник. Тож батько й син змайстрували його самі із солдатського ременю. Нашийник вийшов на славу і дуже сподобався друзям родини. Тож ті й почали просити – зроби і нам. Потім замовлення почали робити друзі друзів. Так за декілька років замовлень ставало усе більше. Торгували на базарі з лотків. Стартап 90-х виглядав так: інвестиція у 10 доларів, «кравчучки» і поїздка на місцевий ринок.
Одного разу Юрій Синиця вирішив запропонувати свою продукцію (вироблену вручну, до речі) для продажу у столичні магазин. Але там молодого підприємця не чекали з розпростертими обіймами: «У нас таких вистачає!». Хлопець повернувся до Чернігова і зробив маркетингові ходи, які визначили його подальший успіх. На нашийники виготовив та повісив бірки, на яких написав код товару; придумав назву торгової марки – «СOLLAR» (з англійської – «нашийник»), та намалював зі свого собаки логотип. Ось такий бренд і повіз знову у столицю.

Там тепер носом не крутили і забрали товар на продаж. Це були перші кроки до успіху.
Згодом ошийники Collar стали відомі на всю Україну.

Перший мільйон ошийників торгової марки «Collar» було випущено у 2007 році, а в наступному – 2008 році – компанія вийшла на міжнародну арену.

Унікальний тренувальний снаряд для собак PULLER презентували у 2011 році, а в 2012 – уже новий вид спорту для собак зі снарядом PULLER.DOG.
У тому ж таки 2011 році з’явились і інноваційні акваріумні LED-світильки AquaLighter та найменші і найтихіші у світі акваріумні компресори aPUMP.
У 2017 році відбулась прем’єра Flyber – першої у світі двосторонньої літаючої тарілки для собак.
У наступному році компанія COLLAR представила концепт першого у світі безпроводного акваріума на Interzoo 2018.

У 2019 році Юрій Синиця став переможцем конкурсу Pet ICON Awards, який проводить відомий американський журнал Pet Age серед виробників з усього світу, які більше 20 років працюють у зооіндустрії.


У 2020 році компанія COLLAR підписала контракт з корпорацією Warner Bros. На використання зображень героїв DC Comics у дизайнах своєї продукції і стала єдиною компанією, що має право виробляти і продавати продукцію з героями улюблених коміксів і фільмів (Бетмен, Суперман, Джокер, Харлі Квін та інші) на території України.

Крім свого основного напрямку роботи компанія COLLAR займається благодійністю: фінансує стерилізацію бездомних тварин, розвиває каністерапію (лікування та реабілітація з використанням собак) для особливих дітей, відкрила стадіон у місті.
Продукція компанії представлена в більш ніж 69-ти країнах світу, від Японії до Канади, від Австралії до Швеції.
Компанія COLLAR співпрацює з NASA та Warner Bros.

На даний час штат компанії – більше 400 працівників.
Ігор Андрійченко – керівник департаменту по роботі з публікою провів екскурсію для нас, журналістів із Херсонської, Миколаївської та Одеської областей, по різним відділам COLLAR.


Цікаво було поглянути, як працює така компанія. Наприклад, на виробництві амуніції (нашийники, намордники, шлеї та повідки) зараз працює 160 чоловік. У загальному цеху виготовляють одразу 4 лінії продукції.

Найбільший у світі нашийник


Анастасія Кузьменко – керівник відділу розвитку COLLAR– розповіла про те, над якими новинками зараз працюють у компанії. Ми побачили, виготовлений одяг та інші речі з використанням зображень героїв DC Comics.

Загалом COLLAR – цікавий і корисний досвід створення всесвітньо відомої компанії із однієї дитячої мрії. Треба лише не зупинятись, не боятись ризикувати аби досягти результату і жити своєю справою.

Сайт компанії

Алла Ніколаєнко