Усе, що треба знати про заповнення бюлетенів під час місцевих виборів 2020

0
298
views

До місцевих виборів залишилось не багато часу.

Вони проходитимуть за новим Виборчим кодексом, серед новинок якого і виборчі бюлетені у тих місцевих радах, де є 10 000 і більше виборців.

Тож хочемо звернути вашу увагу на те, як заповнити бюлетень і не зіпсувати його!

Вибори голови Іванівської об’єднаної територіальної громади.

Тут все просто і нового нічого немає — у бюлетені біля прізвища кандидата, за якого хочете віддати свій голос, ставите галочку чи «плюс» (+).

Обраним селищним головою стане кандидат, який за результатами голосування виборців отримав найбільшу порівняно з іншими кандидатами на цю посаду кількість голосів виборців.

Вибори депутатів Іванівської селищної ради

 (Іванівської об’єднаної територіальної громади).

ТУТ БУДЬТЕ ДУЖЕ УВАЖНІ!

Для голосування за депутатів в Іванівську селищну раду, Генічеську районну та Херсонську обласну ради виборці отримають бюлетені нового зразка.

Розбираємось на прикладі бюлетенів для виборів депутатів до Іванівської селищної ради.

У бюлетенях буде два квадрати:

У виборах депутатів Іванівської селищної ради бере участь 10 політичних партій:

– політична партія Всеукраїнське об’єднання “Батьківщина”

– політична партія Всеукраїнське об’єднання “Свобода”

– ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ “ЄВРОПЕЙСЬКА СОЛІДАРНІСТЬ”

– ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ “ЗА МАЙБУТНЄ”

– Політична партія “НАШ КРАЙ”

– ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ “ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ”

– Політична партія “Партія Ігоря Колихаєва “НАМ ТУТ ЖИТИ!”

– Політична партія “Радикальна Партія Олега Ляшка”

– ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ “СЛУГА НАРОДУ”

– Політична партія “УДАР (Український Демократичний Альянс за Реформи) Віталія Кличка”

Усього до Іванівської селищної ради балотується 206 кандидатів у депутати. І всі вони ідуть тільки від політичних партій.

Їх списки по кожному округу ми оприлюднили.

Перший крок. Обираємо організацію партії.

Спочатку оберіть політичну партію, яку підтримуєте. У порожньому квадраті навпроти повної назви цієї організації партії зробіть позначку “плюс” (+) або “галочку” (✓), або іншу (×, ◊, ○ та ін.), що засвідчує ваше волевиявлення.

Наприклад:

Та пам’ятайте таке:

1) Виборчий бюлетень без проставленої позначки в цьому квадраті буде визнано недійсним! Тобто за партію треба проголосувати обов’язково.

2) Проголосувати можна буде лише за одну організацію партії. Виборчий бюлетень буде вважатися недійсним, якщо в ньому проставлено позначки навпроти назв кількох організацій партій або не проставлено жодної позначки біля повної назви організації партії.

Приклади недійсного виборчого бюлетеня:

Другий крок. Вписуємо номер кандидата в депутати, якого підтримуємо (за бажанням виборця).

У другому квадраті (з нанесеним трафаретом) можна вписати порядковий номер кандидата в депутати від організації партії, яку ви підтримуєте.

Пам’ятайте! Якщо ви у квадраті з нанесеним трафаретом для написання номера кандидата в депутати не зробите позначки, такий бюлетень не буде вважатися недійсним, а голос вважається відданим на підтримку усього територіального виборчого списку відповідної організації партії.

Порядкові номери кандидатів у депутати позначаються у виборчому бюлетені за трафаретним форматом. Ось таким:

Вимог до варіантів трафаретного написання номера кандидата в депутати під час безпосереднього заповнення виборцем виборчого бюлетеня Виборчим Кодексом не встановлено.

Таким чином, під час написання номера кандидата у квадраті з нанесеним трафаретом ви може вписати номер у форматі, що відрізняється від того, яким позначено порядкові номери кандидатів у бюлетені.

Приклади дійсних бюлетенів щодо розміщення цифри у квадраті із нанесеним трафаретом та проставлення перед нею цифри “нуль”:

Пам’ятайте! Якщо ви у квадраті з нанесеним трафаретом для написання номера кандидата в депутати напишете цифру не по трафарету, але яка буде зрозуміла, то бюлетень теж буде дійсний:

Якщо виборець написав у квадраті, де треба голосувати за партію, номер кандидата у депутати, а у квадраті з нанесеним трафаретом поставив «галочку» чи «плюс» – тобто переплутав квадрати для голосування – то такий бюлетень теж буде дійсним. Але вважатиметься, що виборець підтримав у весь територіальний виборчий список партії без надання підтримки окремому кандидату.

Статтю створено на основі Додатку до постанови Центральної виборчої комісії від 10 жовтня 2020 року № 366