Коронавірус в Іванівському районі. Питання-відповіді (оновлено)

0
1412
views

9 вересня 2020 року в Іванівському районі було лабораторно підтверджено випадок коронавірусної хвороби COVID-19.

Що відбувається у районі?

В Україні у березні 2020 було затверджено алгоритм (план) дій при виявленні захворювання на коронавірусну хворобу COVID-19 для різних служб, органів місцевої влади, медичних установ тощо, щоб не було хаосу під час епідемії.

Іванівська місцева комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (коротко – ТЕБ та НС) має алгоритм (план) дій при виявленні на території району коронавірусної хвороби COVID-19 для різних служб.

Тобто, іванівські медичні заклади (ЦЛР та ПМСД), районний відділ поліції, районний сектор ДСНС, районне управління Держпродспоживслужби, районна державна адміністрація та селищна і сільські ради діють за затвердженим планом.

Якщо коротко, то алгоритм дій із виявленими хворими такий: виявити хворого на коронавірус (беруть мазки на аналіз), встановити коло контактних осіб (з якими ця людина спілкувалась), у цих осіб взяти аналізи/відправити на самоізоляцію або до лікарні (при важкому перебігу хвороби)/стежити за їх самопочуттям. Даний план дій постійно повторюється. Це дає змогу уповільнити чи навіть спинити поширення вірусу по району.

Крім того, рятувальною службою району здійснено дезінфекційні заходи в місцях можливого розповсюдження небезпеки.

У той же час кожному жителю району не треба нехтувати загальновідомими правилами: дотримуватись маскового режиму і соціальної дистанції (1,5-2 метри), уникати великого скупчення  людей, ретельно мити та дезінфікувати руки.

Далі відповідаємо на питання.

– Звідки хворі на коронавірус та скільки їх? *інформація станом на 18 вересня 2020 р.

– 13 – смт Іванівка,

– 1 – с. Новодмитрівка Друга,

– 2 – с. Благодатне.

Всього станом на 15 вересня в районі 11 лабораторно підтверджених випадків захворювання на COVID-19.

– Що зараз (станом на 18 вересня) відбувається із людьми, у яких виявлено коронавірус?

– 14 хворих зараз знаходяться вдома на самоізоляції – у них захворювання протікає у легкій формі, а 2-є і з важким перебігом хвороби доправлено до Генічеської лікарні.

– Чому ніхто не оприлюднив прізвища людей, у яких виявлено коронавірус, чи їх адреси, чи інші особисті дані?

– Повідомляти про хворих на COVID-19, називаючи їхні імена, прізвища, адреси та інші особисті дані ЗАБОРОНЕНО законом. Це можна робити ТІЛЬКИ якщо людина (у якої було виявлено коронавірус) сама дозволить це робити. Детальніше про це тут

– Іванівська центральна районна лікарня працює?

– Іванівська центральна районна лікарня працює, але обмежено прийом пацієнтів (тільки невідкладна допомога). Не проводяться  медичні огляди та планова госпіталізацію до терапевтичного відділення на протязі 14 днів від моменту виявлення першого позитивного випадку на COVID-19.

– Коронавірус виявляють за симптомами?

– Ні. Виявити випадок захворювання на коронавірус можна ТІЛЬКИ за допомогою спеціальних ПЛР-тестів. Детальніше про тести читайте тут

– В яких випадках у лікарні беруть мазки на тест на коронавірус? Чи це тільки для контактних осіб?

– При госпіталізації хворих з пневмоніями, бронхітами, кишковими інфекціями, ГРВІ середнього та тяжкого ступенів проводиться забір біоматеріалу методом ПЛР та відправляється до лабораторії.

І, звичайно, зразки беруть у контактних осіб.

– Чому аналіз не роблять в Іванівці?

– Для виявлення коронавірусу треба спеціальне лабораторне обладнання та тест-системи. В Іванівці такого обладнання немає.

– Якщо ПЛР-тест дав позитивний результат (тобто хвороба лабораторно підтверджена), що тоді?

– При позитивному результаті хворі з легким та середнім ступенем важкості відправляються на амбулаторне лікування чи на самоізоляцію під нагляд сімейних лікарів. При тяжкому перебігу хвороби хворого транспортує швидка медична допомога на лікування до базового закладу для лікування в м. Генічеськ.

– Чому при тяжкому перебігу хворих на лікування везуть до міста Генічеська, а не залишають в Іванівці?

– Лікарня у Генічеську – одна із 10 лікарень на Херсонщині так званої «першої хвилі». Тобто у ній розгорнуті ліжка та є все необхідне для лікування хворих на коронавірус. Детальніше про це тут.

– Навчальні заклади (школи, дитсадки) тепер будуть закривати?

– Ні. Якщо у вчителя чи учня буде підтверджено COVID-19, то відповідний клас іде на самоізоляцію. Заклад продовжує працювати. Якщо після цього терміну захворювання у тих, хто був на самоізоляції не буде підтверджено, то діти чи вчителі повертаються на навчання.

– Чи є зараз у районі класи, які знаходяться на самоізоляції?

– Так, є. В Іванівському ліцеї № 1 3-А клас (діти та вчитель) переведено на дистанційне навчання, відправлено на самоізоляцію дітей та вчителів, які відвідували групу подовженого дня та вчителя Іванівської дитячої музичної школи. Але заклади продовжують працювати.

– Чи хтось проводить перевірки дотримання правил карантину у районі?

– У селищі та селах району створено COVID-патрулі з питань дотримання протиепідемічних карантинних заходів суб’єктами господарювання, автоперевізниками та населенням. Вони і здійснюють перевірки.

– Чи працюють лікарі первинної ланки (КНП «Іванівський РЦПМСД») – терапевти, педіатри, сімейні лікарі?

– КНП «Іванівський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» працює у звичайному режимі, а саме:

Понеділок – Четвер – 08:00 до 16:00;

П’ятниця – 08:00 – 14:30;

Субота – Неділя – 09:00 до 13:00.

Заклад тісно співпрацює з іншими службами для швидкого подолання спалаху COVID-19 в районі. Мобільними бригадами здійснюється  обстеження  шляхом забору назофарингіального мазка за наданими поліцією списками.