Національна служба здоров’я України про медичну допомогу пацієнтам з COVID-19

0
123
views

26 червня відбулась онлайн прес-конференція для засобів масової інформації щодо результатів перших трьох місяців роботи Програми медичних гарантій в Україні із представниками Національної служби здоров’я України.

У цьому заході взяла участь і наша редакція сайту Іванівка.інфо.

Під час прес-конференції очільники Національної служби здоров’я України та керівники міжрегіональних департаментів НСЗУ розказали журналістам про перші досягнення та складнощі другого етапу трансформації системи охорони здоров’я. А також – якою буде Програма медичних гарантій у 2021 році.

У ній взяли учать очільниця Національної служби здоров’я України (НСЗУ) Оксана Мовчан, директор Департаменту договірної роботи НСЗУ Андрій Віленський, директори міжрегіональних департаментів НСЗУ.

Все більшої актуальності в Україні набуває тема надання допомоги пацієнтам з COVID-19 та з підозрою на нього.

Про те, що відбувається у цьому напрямку, розповів директор Департаменту договірної роботи НСЗУ Андрій Віленський.

У зв’язку із пандемією коронавірусу, Програма медичних гарантій у 2020 році була розширена на 4 додаткових пакети медичних послуг: для екстреної медичної допомоги, для мобільних бригад (які беруть зразки у пацієнтів із підозрою на COVID-19 на аналіз), та 2 пакети по стаціонарній допомозі. За квітень і травень 2020 року НСЗУ сплатила медичним закладам 1 млрд 683 млн гривень за цими чотирма пакетами.

Стосовно кількості пацієнтів. За квітень-травень 2020 року у медичних закладах перебувало більше 11 тисяч пацієнтів, хворих на коронавірусну хворобу, з них більше 1900 перебувало в умовах інтенсивної терапії.

Вся медична допомога, яка повинна надаватись пацієнтам хворим на коронавірус, надається в закладах, що мають договір з НСЗУ, БЕЗОПЛАТНО.

Що це за послуги? Якщо говорити про стаціонари, то це:

– всі необхідні лабораторні та інструментальні дослідження для пацієнта;

– медична допомога відповідно до галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я;

– якщо пацієнту потрібна інтенсивна терапія, киснева підтримка, медикаментозна терапія, знеболення або консультування лікарів інших спеціальностей;

– тестування методом ПЛР, якщо у пацієнта підозрюють COVID-19. 768 медичних закладів отримують гроші за відповідним пакетом послуг «Мобільні бригади».

Кошти, які сплачує НСЗУ медзакладам, у першу чергу повинні витрачатись на доплату медпрацівникам, які здійснюють діагностику та лікування пацієнтів із коронавірусом, а також медичні послуги, про які ми писали вище.

Директор Департаменту договірної роботи НСЗУ Андрій Віленський: «Завданням НСЗУ є вчасна оплата за медичні послуги, надані закладам. Перерозподіл цих коштів у закладі, у тому числі і встановлення доплат – це повноваження головного лікаря. У НСЗУ є інструмент контролю – ми вимагаємо, щоб заклади щомісячно надавали нам звіти, як вони витрачали ці кошти».

За даними НСЗУ на сьогоднішній день в закладах охорони здоров’я надають стаціонарну медичну допомогу більше 3 тисяч лікарів і більше 9 тисяч середнього та молодшого медичного персоналу. Ці медичні працівники розподілені за командами, які повинні цілодобово надавати медичну допомогу пацієнтам.

Директор Південного міжрегіонального департаменту НСЗУ Дмитро Самофалов повідомив, що стосовно виплат на лікування пацієнтів з коронавірусом, то в Херсонській області є 30 надавачів таких медичних послуг і вони вже отримали 35 млн гривень.