В Україні зафіксовано перший лабораторно підтверджений випадок коронавірусу

0
175
views

За дослідженнями вірусологічної референс-лабораторії Центру громадського здоров’я України підтверджено перший випадок COVID-2019 в Україні. Ведення і визначення цього випадку, а також епідрозслідування ведуться відповідно до затверджених алгоритмів МОЗ, Центру громадського здоров’я України та рекомендацій ВООЗ.

Хворобу виявлено у чоловіка в Чернівецькій області. Чоловік з дружиною повернулися з подорожі в Італію, почувався погано. Повідомив про свій стан та історію подорожей дзвінком до служби швидкої допомоги. Бригадою швидкої допомоги, що діяла відповідно до затверджених алгоритмів і рекомендації ВООЗ, був госпіталізований 29 лютого в обласну клінічну лікарню.

Треба відзначити, що як хворий, так і бригада швидкої, лікарі та епідеміологи виконали усі національні та міжнародні рекомендації рекомендації. Дружина хворого як контактна особа знаходиться під самоізоляцією вдома. За нею встановлено медичне спостереження.

Чоловік госпіталізований, ізольований та знаходиться під медичним наглядом. За підсумками ранкового огляду – температури немає, скарги на сухий кашель. Рентгенологічно ознак пневмонії немає. Зразок відправлено для остаточного підтвердження до Лондону.

В області відповідні фахівці здійснюють увесь спектр протиепідемічних заходів та відстеження контактів.

Історія подорожей: чоловік повертався в Україну з Італії літаком до Румунії, звідти – власним авто до Чернівців. У Румунії та на кордоні України проходив температурний скринінг, однак підвищеної температури не виявлено.

Як захиститися від інфікування:
🔸уникайте близького контакту з тими, хто має гарячку або кашель;
🔸не торкайтеся обличчя немитими руками;
🔸часто мийте руки з милом чи обробляйте дезінфекційними засобами;
🔸ретельно готуйте їжу, зокрема м’ясо і яйця;
🔸уникайте незахищеного контакту з дикими та свійськими тваринами.

Як запобігти поширенню інфекції:
🔹якщо відчуваєте симптоми респіраторного захворювання, обмежте контакти з іншими людьми і використовуйте захисну маску для обличчя (її слід регулярно заміняти/знезаражувати);
🔹якщо ви відвідували Китай і протягом 2 тижнів після цього у вас виникли симптоми респіраторного захворювання, негайно зверніться по медичну допомогу;
🔹під час кашлю та чхання прикрийте рот і ніс зігнутим ліктем чи одноразовою серветкою, після чого викиньте серветку та вимийте руки;
🔹необхідно дезінфікувати поверхні, яких торкалася інфікована людина.

Медична система готова на випадок фіксації коронавірусу. В Україні є близько 12 тисяч ліжок в інфекційних стаціонарах, 2 тисяч лікарів-інфекціоністів та 5 тисяч інших медичних працівників, які працюють в інфекційних лікарнях та інфекційних боксах.

Джерело: Центр громадського здоров’я України