На ID-картку можна записати кваліфікований електронний підпис

0
118
views

Відтепер громадяни України, які мають ID-картки, можуть отримати послугу з внесення кваліфікованого електронного підпису (далі – КЕП) на чіп своєї ID-картки. Про це повідомляє Державна міграційна служба України.

Така послуга надасть громадянам можливість користуватися різноманітними електронними сервісами державних органів, отримувати адміністративні і банківські послуги, відкривати та вести бізнес тощо, не виходячи з дому.

Послуга є безкоштовною та буде доступною для громадян України, які досягли 18-річного віку. Термін дії сертифікатів ключів КЕП становитиме 2 роки.

Наразі послугу можна отримати двома способами:

  • одразу після отримання нової ID-картки – у територіальному підрозділі Державної міграційної служби за місцем реєстрації особи;
  • записати на раніше видану ID-картку – у будь-якому територіальному підрозділі Державної міграційної служби, незалежно від місця реєстрації.

ВАЖЛИВО: для запису КЕП на чіп ID-картки знадобиться PIN-код (PIN 2), який особисто вказується власником ID-картки під час її отримання.

Оформлення КЕП та внесення його на чіп ID-картки не є обов’язковим і здійснюється за бажанням.

Довідково:

Електронний цифровий підпис – це аналог власноручного підпису у світі електронного документообігу. Він наділяє юридичною силою файл, створений на комп’ютері, який, як і підпис від руки, перетворює папір із текстом на офіційний документ. Його головні переваги – надійність та непідробність, адже електронний підпис – це набір цифрових даних, який суттєво відрізняється від того, який ви залишаєте цифровою ручкою на планшеті або у вашому паспорті.