Коронавірус. Що слід знати і як вберегтись?

0
228
views

Коронавіруси – це група вірусів, які можуть спричиняти різні респіраторні захворювання: від звичайної застуди до пневмонії. Природним джерелом таких вірусів є тварини, зокрема, кажани і змії. Водночас віруси легко мутують і можуть передаватись  людині.

Вперше спалах коронавірусу нового штампу 2019-nCOV зафіксували у грудні минулого року в китайському місті Ухань. Перші хворі, яких вразив вірус, були робітниками або відвідувачами місцевого продуктового ринку.

Прояви коронавірусу схожі на грип, але найбільше він вражає легені. Вірус викликає пневмонію з такими симптомами, як кашель, лихоманка та утруднення дихання. Також на ранніх стадіях захворювання може протікати без яскраво вираженої симптоматики. Інкубаційний період триває близько двох тижнів.

Наразі 11-мільйонне місто Ухань повністю закрите на карантин. Щоб не допустити поширення вірусу, китайська влада закрила на в’їзд і виїзд 14 міст, а також скасувала масові події, зокрема, заходи зі святкування китайського нового року. Туристичні агенції припинили продавати тури до Китаю, а багато авіакомпаній – літати до країни.

Попри це, станом на 01 лютого захворювання зафіксовано у 27 країнах світу, кількість хворих становить 12 036 осіб (із них переважна більшість – 11871 чоловік – у Китаї).

Майже всі випадки, зафіксовані у світі, пов’язані із подорожами до Китаю.

Станом на 1 лютого 2020 року від коронавірусу померло 259 хворих, 284 – одужало.

Наприкінці тижня було створено онлайн карту розповсюдження вірусу. Тож можна у будь-який час відстежувати ситуацію.

Лікування від коронавірусу штампу 2019-nCOV поки що не існує.

Лікарі радять дотримуватись таких рекомендацій: