До дня медичного працівника. Іванівська центральна районна лікарня

0
628
views

Вторинна ланка медицини в районі представлена комунальним некомерційним підприємством «Іванівська центральна районна лікарня» (далі – Іванівська ЦРЛ).

Головний лікар – Ганська Світлана Петрівна, заступник головного лікаря – Передерій Юлія Ігорівна, старша медична сестра – Сідякіна Юлія Олександрівна.

Як працює лікарня розповіла нам Світлана Петрівна Ганська.

– Світлано Петрівно, розкажіть, які  відділення працюють у лікарні?

– До складу Іванівської ЦРЛ входить: поліклініка, денний стаціонар (на 30 ліжок) та стаціонар (на 70 ліжок). При лікарні також працює аптека «Надія», яка є госпрозрахунковим відділенням.

Центральна районна лікарня має усі необхідні дозвільні документи для своєї діяльності: ліцензії на медичну практику, на використання наркотичних засобів та прекурсорів, на роздрібну реалізацію лікарських засобів, на використання джерел іонізуючого випромінювання та свідоцтво на право проведення медичних оглядів водіїв.

Лікарня працює за п’ятиденним робочим тижнем, але невідкладна медична допомога надається цілодобово.

– А як щодо кадрового забезпечення?

– В Іванівській ЦРЛ працює великий колектив, який налічує 126 осіб, в тому числі 14 лікарів і 57 чоловік середнього медперсоналу.

Проте кадрів не вистачає,  тож вакантних  посад лікарів – 7.  Особливо гостро стоїть питання про забезпечення лікарями: хірургом, отоларингологом, дерматовенерологом та рентгенологом.

Адміністрація закладу, звичайно, постійно працює над залученням лікарів-спеціалістів для роботи в ЦРЛ. Ми подаємо заявки до Департаменту охорони здоров’я, друкуємо оголошення в спеціалізованій  пресі та в мережі Інтернет, направляємо звернення до кадрових агентств, проводимо профорієнтаційну робота серед випускників шкіл.

– Хто із медиків має найбільший стаж роботи у лікарні, а хто є молодими спеціалістами?

– Найбільше пропрацювали в нашій лікарні Романенко Микола Миколайович – лікар-стоматолог, Братищенко Олександр Антонович – лікар-хірург, Братищенко Наталя Сергіївна – лікар-терапевт, Бойко Світлана Іванівна – лікар-фтизіатр, Цапенко Олександр Павлович – лікар-інфекціоніст. Щодо середнього медичного персоналу, то найбільший стаж роботи у Базик Ніни Павлівни, Гончаренко Олени Антонівни, Куліш Олександри Іванівни, Літвінцової Валентини Іванівни, Мартинової Любові Петрівни.

А поповнили наш колектив молоді лікарі: Рогозова Валерія Миколаївна – лікар-педіатр, та Фесик  Єлизавета Григорівна – лікар-офтальмолог.

– А як щодо медичної реформи?

– Медична реформа за період 2018 – 2019 років більше стосувалася первинної ланки медицини, але деякі зміни відбулися і в центральній районній лікарні.

 Так, 2018 року рішенням сесії районної ради комунальний заклад «Іванівська ЦРЛ» було перейменовано в комунальне некомерційне підприємство. Це пов’язано з подальшим процесом фінансування вторинної ланки медицини (до якої і належить лікарня) із Національної служби здоров’я України (далі – НСЗУ). Адже в рамках реформи з липня 2019 поліклініка ЦРЛ має перейти на надання послуг населенню, за які кошти буде сплачувати НСЗУ. А взагалі другий етап реформи для вторинної ланки розпочнеться з січня 2020 року.

– З якими захворюваннями звертаються пацієнти найчастіше?

– Найбільше до лікарні звертається пацієнтів із захворюваннями системи кровообігу (гіпертонічна хвороба, ішемічна хвороба серця), органів травлення, органів дихання та сечостатевої системи. Усім їм ми стараємось надати кваліфіковану медичну допомогу.

– З якими ви стикаєтесь проблемами у роботі? Крім кадрового забезпечення, звичайно.

– Була необхідність придбати комп’ютерну техніку, принтери. Тож на комп’ютеризацію  поліклініки наприкінці травня 2019 року з районного бюджету виділено кошти в сумі 95 200 грн.

Крім кадрового питання, необхідно покращити матеріально-технічну базу, а також медикаментозне забезпечення хворих та харчування (у нас найнижчій в області показник вартості ліжко-дня на харчування та медикаменти – 5 грн.(!). Також треба провести ремонт інфекційного корпусу (в 2018 році із районного бюджету виділялися кошти на капітальний ремонт квартири для співробітників лікарні та капітальний ремонт пральні у сумі – 238 000 грн.). Також недостатнім є фінансування на заробітну плату.

На завершення бесіди скажу, що населення Іванівського району повинно мати доступ до якісної медичної допомоги, а медичний персонал повагу і довіру від своїх пацієнтів і, звичайно, підтримку з боку органів місцевого самоврядування та держави.

Колектив палати інтенсивної терапії
Колектив поліклініки
Колектив об’єднаного відділення хірургічного профілю
Колектив інфекційного відділення
Колектив терапевтичного відділення
Колектив педіатричного відділення
Бухгалтерія
Приймальне відділення