Не Херсон, а Корсунь? Оприлюднено петицію про перейменування міста

1
460
views

04 січня 2019 року на офіційному інтернет-представництві Президента України у розділі «Електронні петиції» було оприлюднено таку петицію:

«Змінити грецьку назву українського міста Херсон, що було назване в честь Херсонеса, де хрестився князь Володимир і звідки до Києва, в Десятинну церкву він доставив мощі святого Климента і саркофаг в якому був похований Ярослав Мудрий на його справжню стару літописну назву – Корсунь».

Її автор – Дощечкин Володимир Володимирович.

Він так обгрунтовує свою петицію (цитуємо):

«Прошу змінити грецьку назву украиїнського міста Херсон, що було назване в честь Херсонеса, де хрестився князь Володимир і звідки до Києва, в Десятинну церкву він доставив мощі святого Климента і саркофаг в якому був похований Ярослав Мудрий на його справжню стару літописну назву – Корсунь. Це має величезне політичне та історичне значення для України. Поряд зі становленням помісної української церкви це буде фактом відновлення історичної справедливості і надасть додаткового імпульсу розвитку історичної науки, а також підніме статус міста Херсон (Корсунь) і розвитку області як туристичного центру».

На даний час зібрано 94 голоси із 25 000 необхідних (до закінчення голосування залишилось 87 днів), а в соцмережах триває бурхливе її обговорення.

Фото: UA.NEWS

1 коментар

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here