На Херсонщині починають боротьбу із цькуванням (булінгом)

0
262
views

27 грудня в обласній державній адміністрації відбулось перше засідання штабу із протидії булінгу (цькування) під керівництвом заступника голови ОДА Андрія Балоня.

На Херсонщині такий штаб є першим з-поміж усіх областей України.

Його було створено з метою координації та співпраці між державними органами, які у тій чи іншій мірі здійснюють державну політику у галузі захисту прав дітей. Це дасть можливість комплексного попередження або вирішення проблеми булінгу у навчальних закладах, вважають в обласній державній адміністрації.

Під час засідання начальник Головного територіального управління юстиції у Херсонській області Костянтин Хутковський поінформував, що Верховною Радою України було закріплено чітке поняття «булінг», внесені зміни до низки законодавчих документів, основні з яких – у Кодекс про адміністративне правопорушення, до якого введено відповідальність за явище булінгу. Тому вже зараз органи Національної поліції уповноважені складати протоколи і накладати штрафні санкції у випадках прояву цькування.

«Крім того, вводиться відповідальність не вчителів, а саме керівників освітніх закладів за неповідомлення фактів булінгу. Тому вони повинні вже розробити механізми виявлення випадків цькування і яким чином про це повідомлятимуть», – звернув увагу Костянтин Хутковський.

Представники національної поліції запевнили, що готові до співпраці.

Підсумовуючи, заступник голови обласної державної адміністрації Андрій Балонь зазначив:

«Ті кроки, які ми спільно повинні розробити, мають бути не лише декларативними, а конкретними механізмами для знищення явища булінгу як антисоціального».

Джерело

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here