Іванівський «Водовод» – 10 років на футбольному полі

0
777
views

Ось уже майже 10 років на футбольному полі Іванівки та й усієї області грає футбольна команда «Водовод». Звичайно, за цей час були і перемоги, і поразки, змінювались гравці – старші ішли і приходили молодші, а Водовод продовжує і надалі традиції славних іванівських футболістів.

 

На початку 2000-х років футбол в Іванівці представляли любительські команди, в яких грали хлопці-старшокласники та молодь. У 2008 році Сергій Татевосян, Валерій Щербань та Сергій Братищенко, порадившись разом із молоддю вирішили створити футбольну команду, назву якій дали – «Водовод». До її складу увійшли кращі футболісти із іванівських команд, що існували на той час.

Перша нагорода команди:

Перший склад команди був таким: Олександр Садовий, Євген Щастливий, Олег Чеботарьов, Валентин Щастливий, Олександр Ткаченко, Павло Руденко, Євген Дегтярьов, Максим Малихін, Олексій Борідко, Іван Братищенко, Делявер Джелялов, Сергій Пілецький, Євген Сєчин, Шип В’ячеслав, Дмитро Наход. У складі команди також грали: Володимир Долінейко, Олександр Свідовський, Юрій Єрьомін, Микола Дереза, Дмитро Мікулін.

За сприяння Валерія Щербаня було закуплено форму та взуття для «Водоводу» і команда почала брати участь у районних турнірах та Чемпіонатах. Тоді її запримітили в області і запросили на гру у Верхній Рогачик. Так вона почала брати участь в обласних змаганнях.

2010 рік. На фото (зліва-направо)
Верхній ряд: Олександр Садовий, Євген Щастливий, Олег Чеботарьов, Сергій Братищенко, Дмитро Наход, Валерій Щербань, Іван Братищенко, Сергій Пілецький, Делявер Джелялов.
Нижній ряд: Валентин Щастливий, Шип В’ячеслав, Євген Сєчин, Максим Малихін, Павло Руденко, Євген Дегтярьов та Дмитро Петрусів.

 

Сергій Іванович Братищенко – не тільки був тренером команди «Водовод», а сам колишній футболіст. Грати в команді почав ще з 15 років, коли навчався в СПТУ. Тренером тодішньої команди був Гетало Віталій Афанасійович. Тоді у кожному колгоспі була своя футбольна команда. Сергій Іванович у складі тодішньої команди брав участь у районних та обласних чемпіонатах. «Коли у 1972 році команда зайняла перше місце в області, то ми поїхали в Донецьку область в Старобешево і брали участь в Чемпіонаті України, – згадує Сергій Іванович. – У 1973 році я пішов до армії, там теж продовжив грати у футбол. Коли повернувся до Іванівки, то тут уже змінились і тренери, і гравці, проте у футбол продовжував грати, аж поки роки не взяли своє. Тоді вже почав збирати хлопців, організовувати команду. Бо як же Іванівка без футболу? Звичайно, раніше на футбол збиралось величезна кількість людей. Щоб подати м’яч хлопчики мало не бились – це була неабияка привілегія. Ще змалку ми, малі хлопці, брали участь у чемпіонатах, таких як «Шкіряний м’яч». Пам’ятаю, як мене десятирічного возили у Херсон для участі у цьому змаганні. На даний час ситуація, на жаль, змінилась не в кращий бік у плані розвитку футболу. Адже гарна команда потребує систематичних тренувань, стабільного і достатнього фінансового забезпечення».

Команда «Водовод» є неодноразовим чемпіоном та володарем кубків району.

Ось деякі нагороди (насправді їх набагато більше):

– І місце в районному Осінньому Кубку з футболу 2008 р.,

– Володар Осіннього кубку з футболу 2012 р.,

– Володар Відкритого кубку Іванівського району з футболу 2013 р.,

– І місце у Відкритих Іванівських районних змаганнях з міні-футболу 2014 р.,

– І місце у Відкритому чемпіонаті Іванівського району з футболу 2015 р.,

– Володар Весняного кубку Іванівського району з футболу 2016 р.,

– ІІ місце у міжрайонному футбольному турнірі на Кубок Пам’яті, присвяченому пам’яті загиблих працівників міліції (смт Верхній Рогачик),

– І місце в Кубку району по футболу, присвяченого 17-ій та 19-ій річниці Незалежності України,

– ІІІ місце у Міжрайонному турнірі з футболу, присвяченому пам’яті колишнього голови асоціацій фермерів і приватних землевласників Нижньосірогозького району Дудки А.В. 2015 р.

– Володар Кубку відкриття футбольного сезону Іванівського району 2017 р.

У 2017 році вперше в області було проведено Першість Херсонської області серед аматорських команд 2017 року, участь у якій брала і команда «Водовод» з Іванівки.

26 жовтня 2017 року під час візиту голови Херсонської обласної державної адміністрації до Іванівської гімназії було нагороджено гравців цієї команди.

Так, нагородження провели Андрій Гордєєв, який окрім того, що є головою облдержадміністрації, а також і очолює Федерацію футболу Херсонської області, та керівник Нижньосірогозької районної федерації футболу Юрій Сердюк.

Першим грамоту і кубок отримав Олексій Борідко, якого визнано «Кращим захисником» Першості. Після цього гравці команди були нагороджені медалями. ФК «Водовод» нагороджена Кубком за зайняте 3-тє місце у Першості Херсонської області з футболу серед аматорських команд 2017 року.

Сергій Братищенко та Валерій Щербань:

У 2018 році створено фан-клуб команди «Водовод». Ідея належала нинішньому тренеру команди Дмитру Петрусіву, а створили його Сергій Жолнін, Дмитро Поляков, Дмитро і Павло Цапенки. Хлопці придбали прапори, барабани, а нещодавно і банер. Фан-клуб вболіває за свою команду під час усіх ігор, у тому числі і виїзних.

Спершу тренував команду Сергій Іванович Братищенко, потім – Юрій Мікулін, Юрій Стубров, а зараз – Дмитро Петрусів, який теж був гравцем «Водоводу».

Дмитро розповідає, що його запросили грати за «Водовод» у 2010 році. Протягом шести років він грав у складі цієї команди, поки під час одного із матчів не отримав тяжку травму коліна. На жаль, лікування не дало результатів, і Дмитро був змушений покинути улюблене заняття. Та коли у цьому році у команді звільнилась посада тренера, Сергій Іванович Братищенко запропонував її Д. Петрусіву.

«Погодився не одразу, – розповідає Дмитро. – Перше, що зробив – зібрав команду і запитав у хлопців – чи вони згодні, тому що є гравці набагато старші за мене і досвідченіші. Їх думка була для мене важлива. Ми знали, що команда буде виступати у Першості області і вже через тиждень почали готуватися до сезону  та тренуватися в залі. Була добре проведена передсезонна підготовка, хлопці працювали і мені здається, що даний фактор став визначальним на старті сезону, на який команда вийшла підготована, отримавши чотири з чотирьох перемог. У команді для мене головне – працелюбність. Завжди вважав і буду вважати, що порядок, дисципліна і працелюбність «б’є» майстерність і клас. Велике спасибі команді і Сергію Івановичу, за те, що дали можливість залишитись у футболі. Для мене футбол – це не тільки гра – це ціле життя».

На даний час існують проблема у відсутності у команді достатньої кількості гравців. Для участі команди в обласних змаганнях потрібні значні кошти. У минулому році кошти виділяли з районного бюджету, залучали спонсорів, допомагав Валерій Щербань, у поточному році – і селищна рада теж виділила кошти для команди.

«Усім нашим спонсорам хочу висловити подяку за те, що не забувають і вносять свій вклад у розвиток футболу, – говорить Сергій Іванович Братищенко. – Але, звичайно було б добре, якби в районі була достатня кількість коштів, щоб вистачало фінансувати і футбольні команди».

2011 рік:

Осінній кубок, 2012 рік

9 травня 2018 р. – фінал Кубку відкриття футбольного
сезону Іванівського району 2018:

9 травня 2018 року рік. Гравці «Водоводу» на фото (зліва-направо)
Верхній ряд: Павло Полозський, Дмитро Алтухов, Артем Сидоренко, Олексій Борідко, Максим Малихін, Олександр Сабадаш, Віктор Окатий, Делявер Джелялов, Сергій Пілецький, Євген Роїк.
Нижній ряд: Дмитро Наход, Максим Нагорний, Віталій Лежнюк, Владислав Саманчук:

Легіонери:

Нинішній склад команди: Артем Сидоренко, Віталій Соловей, Максим Нагорний, Павло Полозський, Дмитро Алтухов, Віктор Окатий, Євген Роїк, Дмитро Мікулін, В’ячеслав Шип, Максим Малихін, Олексій Борідко, Віталій Лежнюк, Сергій Пілецький, Делявер Джелялов, Олександр Сабадаш, Владислав Саманчук, Іван Братищенко, Віталій Каряка, Михайло Гречанюк, Дмитро Наход

На даний час «Водовод» бере участь в Першості Херсонської області з футболу серед аматорських команд 2018 року. За словами Сергія Івановича Братищенка, зібралось 11 команд, які підсилили свій склад легіонерами, і боротьба за кубок ведеться дуже важка і напружена. Проте, наша команда теж не пасе задніх і є одним із лідерів першості.

Тож побажаємо «Водоводу» успіхів та перемог!

Алла Ніколаєнко

Фото: Алла Ніколаєнко, Євген Щастливий, гравці “Водовода”

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here