Сервісні центри МВС: як працюють та яку вигоду приносять громадам

0
113
views

Наприкінці травня 2019 року мені випала можливість відвідати Глибоцьку об’єднану територіальну громаду, що на Чернігівщині.

(Подорож організована в межах проекту Харківського прес-клубу Media Hub Kharkiv за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews)

Утворилась вона однією із перших в області у 2015 році, тож на даний час має багатий досвід у розвитку громади.

Якщо коротко говорити про цю громаду, то до її складу входить 5 населених пунктів. А починалось усе із двох – об’єднались районний центр (селище Глибока) та ще одне село, але кожного року до громади приєднувались населені пункти, тож зараз їх п’ять, планується доєднати іще один.

Голова громади – Григорій Ванзуряк – до того два рази був обраний головою районної ради. Селище, що стало центральною садибою громади, має багату і давню історію, а голова ОТГ дуже захоплююче вміє її розповідати. До речі, хто пам’ятає знятий ще за радянських часів фільм «Балада про доблесного лицаря Айвенго», то його Мосфільм знімав саме у цій мальовничій місцевості.

Та повернемось до серйозних речей, таких як бюджет. За словами селищного голови, бюджет Глибоцької ОТГ становить більше 100 млн гривень. Із них 55 % – податок на доходи фізичних осіб, 45 % – субвенції з державного бюджету (освітня та медична).

Над наповненням бюджету у селищній раді працюють постійно. Не дарма ж, селищний голова розповідає, що Глибоцька ОТГ відкрита для започаткування та розвитку підприємництва. А це – кошти до бюджету.

Та ще джерелом поповнення бюджету селищної ради є регіональний сервісний центр Міністерства внутрішніх справ (МВС), який було відкрито у 2018 році.

Територіально цей сервісний центр в Глибокій зручний не лише для глибочан, але й для мешканців сусідніх Сторожинецького, Вижницького, і навіть гірського Путильського районів. Іноді сюди звертаються й чернівчани. Адже послуги сервісні центри МВС надають громадянам незалежно від їхнього місця проживання.

Начальник даного центру Микола Костянтин розповідає:

«Центр оформлений в єдиному візуальному стилі сервісних центрів МВС, є прозорим і світлим. Простір тут раціонально поділений. Створено зручні умови для персоналу та відвідувачів. У сервісному центрі є зона очікування, де громадянин може з комфортом дочекатися обслуговування. Тут облаштовані буккросинг і навіть дитячий куточок, щоб створити максимально зручні умови для наших відвідувачів. Часто, поки мама чи тато замаються оформленням документів, малюки тут спокійно собі  граються. Завдяки технічним зручностям – сучасній інформаційній системі та електронній черзі – процес отримання послуг значно спростився».

Тут здають екзамени на водійські права

Сервісний центр МВС у смт Глибока надає послуги фізичним та юридичним особам з реєстрації транспортних засобів, оформлення посвідчень водія, їх заміни, складання іспитів на отримання посвідчення водія, видачу довідок про несудимість тощо.

Працює тут 7 працівників. Ремонт приміщення для нього було здійснено в основному за кошти бюджету МВС, також кошти виділяла і селищна рада.

За п’ять місяців 2019 року у центрі було видано понад 3000 посвідчень водія, зареєстровано понад 3000 автомобілів, прийнято 2500 іспитів, видано 700 довідок про несудимість. За цей же час даним сервісним центром залучено 600 тис. гривень до бюджету громади (планують залучити до кінця року 1 млн грн).

Тож рішення створити даний сервісний центр МВС дало Глибоцькій ОТГ додаткове джерело надходжень до бюджету, а крім того і сприяло розвитку інфраструктури селища.

Фото – автора