Не Херсон, а Севастополь?

1
422
views

Раніше ми повідомляли, що місто Херсон пропонують перейменувати на Корсунь. На даний час ця петиція зібрала 118 голосів із потрібних 25000.

Проте днями стало відомо, що письменник родом із Херсона у Фейсбуці «підкинув» ідею перейменувати місто на Севастополь:

Як і в попередньому випадку, дану пропозицію почали бурхливо обговорювати у соцмережах. Проте, поки що вона далі коментарів у соцмережі не іде.

1 коментар

  1. Нема про що говорити. Херсонесом давні греки назвали своє поселення на південно-західному узбережжі Тавриди (Криму), що знаходилося на півострові між Карантинною і Пісочною бухтами – власне і сама назва “Херсонес” так і перекладається з давньогрецької – півострів. У часи Візантійської імперії місто стало йменуватися Херсоном, що перетворилося у слов’янських літописах на Корсунь (як почули, так і записали).
    От на честь цього стародавньго Херсонесу/Корсуня й був названий наш нинішній Херсон.
    А на Севастополь було перейменоване татарське поселення Ахт-Яр (що розташовувалося біля вже зруйнованого Херсонесу) після анексії Криму Росією у 1783 р.
    Якщо ж повертатися до історичних назв, то Херсонська фортеця була свого часу (1778) побудована на місці низки козацьких зимівників під назвою Біліховичі. І так майже з усіма містами півдня України: куди не “копни” – наткнешся на козацькі корені. Та це вже зовсім інша історія.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here