Межі районів Херсонської області пропонують змінити. Іванівський – об’єднати із Генічеським та Новотроїцьким

0
1032
views

4 грудня у Верховній Раді було зареєстровано Проект Закону про зміну меж районів Херсонської області (№ 9363). Його автори – народні депутати із Херсонщини Сергій Хлань та Олександр Співаковський.

Про що ж іде мова?

Законопроектом пропонується (цитуємо):

«1. Змінити межі районів  Херсонської області включивши до складу:

Херсонського району – Білозерський, Голопристанський, Каланчацький, Олешківський, Скадовський райони;

 Каховського району – Великолепетиський, Верхньорогачицький, Горностаївський, Нижньосірогозький, Чаплинський райони;

Бериславського району – Великоолександрівський, Високопільський, Нововоронцовський райони

Генічеського району – Новотроїцький, Іванівський райони.

  1. Межі Херсонського, Каховського, Бериславського, Генічеського районів встановити по зовнішній межі територій міських, сільських, селищних територіальних громад районів, що увійшли у їх склад…»

Тобто на Херсонщині пропонується утворити 4 райони.

Автори так пояснюють необхідність прийняття даного законопроекту (із пояснювальної записки):

«В ході реалізації Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», станом на листопад 2018 року, створено понад 800 об’єднаних територіальних громад (ОТГ), з них в Херсонській області – 31 з 41, запланованих відповідно до Перспективного плану формування спроможних громад області (із внесеними змінами). Об’єднані територіальні громади охоплюють 35 % площі Херсонської області.  Понад 36% населення області вже входить у склад  ОТГ. 32% рад базового рівня прийняли рішення щодо формування об’єднаних територіальних громад на території Херсонської області. У 11 з 18 районах області створені ОТГ, у 11 районах районний центр є також центром ОТГ.   Площа 3 районів більше  50 % покрита ОТГ.

Відповідно до Бюджетного кодексу України, ОТГ перебирають на себе майже всі повноваження, які належали до компетенції районних рад. Таким чином, функціонування останніх стає неефективним через фактичну відсутність чи істотне зменшення функцій. Це створює соціальну напругу та непрості відносини між районною ланкою влади та новоствореними громадами.

Таким чином, настали передумови для зміни меж існуючих районів».

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here